با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

آرایش بر اساس تقسیم بندی صورت

تقسیم بندی صورت کمک می‌کند تا ویژگی‌های صورت خود را مشخص کنید. ایجاد ظاهر استخوان‌های گونه بالاتر و بینی و چانه باریک. این یک تکنیک است که توسط آرایشگران مرسوم گردید، اما با محصولات و تجهیزات مناسب انجام آن توسط خودتان آسان است. هنگامی که بر طبق آرایش بر اساس تقسیم بندی صورت عمل می‌کنید، به یاد داشته باشید که جوری مواد را با هم ترکیب کنید که بی عیب و نقص و طبیعی به نظر برسید.

نمودار آرایش بر اساس تقسیم بندی صور
نمودار آرایش بر اساس تقسیم بندی صورت

 

قسمت ۱ از ۳: استفاده از محصولات مناسب

. با زیرسازی  پوست خود شروع کنید

۱- با زیرسازی پوست خود شروع کنید. از یک زیرساز همرنگ پوستتان استفاده کنید تا پوستتان را صاف و یکدست کند و بتوانید روی آن از سایه‌های روشن و تیره برای گریم استفاده کنید. تقسیم بندی حدود صورت به منظور تناسب اجزای صورت و آرایش مناسب، بدون زیرسازی پوست مشکل‌تر است و عدم انجام زیرسازی مناسب می‌تواند در نهایت به جای پوستی خوشرنگ ویکدست ، ظاهر بد و ناخوشایندی به پوست دهد.
– فقط از یک زیرساز استفاده کنید. به عنوان مثال از تمام محصولات کرمی و یا همه محصولات پودری استفاده کنید، به جای مخلوط کردن هر دو. مخلوط کردن آنها می‌تواند ظاهر بدی به پوست دهد.
– اگر با انتخاب رنگ برای زیرسازی پوستتان مشکل دارید، سعی کنید رنگ زیرساز را با رنگ گردن خود مطابقت دهید. رنگ پوست گردنتان ۱ درجه از رنگ پوست صورتتان روشن‌تر است و تطبیق آن با پوست گردن به شما این اطمینان را می‌دهد که بعد از استفاده از زیرساز، رنگ گردن و پوستتتان یکی می‌شود.

رنگ زیر سازتان را کمی روشن تر از رنگ پوست صورتتان انتخاب کنید
۲- رنگ زیرسازتان را کمی روشن‌تر از رنگ پوست صورتتان انتخاب کنید. ناحیه‌های برجسته صورتتان را تیره و ناحیه‌های گود رفته را روشن کنید. باید از زیرسازی استفاده کنید که دارای دو رنگ روشن‌تر و تیره‌تر از رنگ اصلی زیرسازتان باشد.
– خیی از رنگ‌های روشن‌تر استفاده نکنید زیرا صورتتان طبیعی به نظر نمی رسد.

رنگ زیر سازتان را کمی تیره تر از پوست خود انتخاب کنید
۳- رنگ زیرسازتان را کمی تیره‌تر از پوست خود انتخاب کنید. زیرساز تیره برای قسمت‌هایی از پوست که می‌خواهید توجه را از روی آنها بردارید استفاده می شود. برای مثال روی بینی و یا برای کوچکتر نشان دادن چانه.
– از ۲ درجه تیره‌تر از رنگ نرمال پوستتان تیره تر نشود. زیرا آرایشتان طبیعی به نظر نمی‌رسد.

از یک برس آرایش خوب استفاده کنید
۴- از یک برس آرایش خوب استفاده کنید. از آنجایی که سطح پوستتان از چندین رنگ متفاوت از زیرساز پوشانده می شود، مهم است که یک برس آرایش خوب داشته باشید. اگر رنگ‌های روی صورتتان محو و با هم ترکیب نشوند، آرایشتان غیر طبیعی به نظر می رسد. به یک برس بزرگ و نرم، بیشتر از یک برس کوچک نیاز پیدا خواهید کرد. اگر برس ندارید، ابزار خوب بعدی انگشتان شماست! گرمای انگشتانتان کمک خواهد کرد که مواد آرایشی خوب ترکیب شوند. مخصوصا هنگامی که از کرم پودر استفاده می کنید، بسیار مفید خواهد بود.

 

روش ۲ از ۳: تقسیم بندی صورت

موهایتان را ببندید

۱- موهایتان را ببندید. محدوده صورت برای آرایش از خط رویش مو در بالای صورت تا زیرچانه را شامل می‌شود. بنابراین بهتر است همه موی خود را در پشت سرتان جمع کنید و ببندید تا بتوانید به راحتی آرایش کنید و موهایتان روی صورت نریزد تا مانع دیدتان شود.

صورت خود را آماده کنید
۲- صورت خود را آماده کنید. وقتی صورت خود را تقسیم بندی کردید، تمام آرایش خود را حذف کنید، صورت خود را بشویید و آن را با یک حوله خشک کنید. در صورت لزوم برای برداشتن لایه‌های مرده پوست لایه برداری کنید. سپس چند دقیقه قبل از شروع آرایش از مرطوب کننده استفاده کنید.

زیرساز را به پوستتان بزنید
۳- زیرساز را به پوستتان بزنید. از انگشت و یا برس آرایش برای پخش یک لایه نازک از زیرساز بر روی سراسر پوستتان استفاده کنید. تا زیر چانه و به دور گردن بمالید تا خط بین صورت و گردنتان از بین برود.

از زیرساز روشن تر برای برجسته کردن بعضی از ناحیه های پوست استفاده کنید
۴- از زیرساز روشن‌تر برای برجسته کردن بعضی از ناحیه‌های پوست استفاده کنید. از زیرسازی که کمی از رنگ پوستتان روشن تر است، استفاده کنید. با انگشتان و یا قلم موی تمیز زیرساز را بر روی مکان‌هایی بر روی صورتتان، که خورشید به طور طبیعی به آنجا می‌تابد بمالید. این ناحیه‌هایی‌ست از صورت که با زیرساز روشن‌تر پوشیده می‌شود.
– در مرکز پیشانی
– در امتداد بالای خطوط پیشانی
– در امتداد پل بینی
– در بالای گونه‌های خود
– بخش بین نوک بینی و بالای لب
– در مرکز چانه

زیرساز تیره را بر روی پوست بزنید
۵- زیرساز تیره را بر روی پوست بزنید. از انگشت یا یک قلم موی تمیز برای زدن زیرساز روی نقاطی از صورت که با تابیدن خورشید سایه می شود استفاده کنید. در ذیل مکان‌هایی که باید زیرساز تیره برای آنها استفاده شود، آورده شده است:
– درست در زیر خط مویتان در بالای پیشانی.
– در دو طرف راست و چپ پیشانیتان در نزدیکی خط مو در هر دو طرف.
– دو طرف راست و چپ بینی خود.
– در چاله‌های گونه خود
– آرواره خود در هر دو طرف، از گوش به نوک

آرایش خود را به خوبی ترکیب کنید
۶- آرایش خود را به خوبی ترکیب کنید. با استفاده از انگشتان یا قلم مو زیرساز را خوب پخش کنید تا طبیعی به نظر بیاید. سعی کنید رنگ لبه‌ها را خوب محو کنید تا خط فاصلی بین مناطق روشن‌تر و تیره‌تر به وضوح دیده نشود.

 

روش ۳ از ۳: تکمیل آرایش

استفاده از رژگونه را فراموش نکنید

۲- استفاده از رژگونه را فراموش نکنید. اگر احساس می‌کنید که صورتتان کمی رنگ پریده به نظر می‌رسد، مقدار کمی از رژگونه استفاده کنید. رژ گونه را خوب روی صورت محو کنید.

از پودر مات بر روی آرایش خود استفاده کنید
۳- از پودر مات بر روی آرایش خود استفاده کنید. استفاده از پودر یا پنکک بخصوص وقتی از زیرساز کرمی استفاده می‌کنید کمک می‌کند تا آرایشتان فیکس شود و ظاهری یکدست پیدا کند. از یک برس تمیز برای پخش پودر در سراسر صورتتان استفاده کنید.

مقداری ازپودر براق کننده استفاده کنید
۴- مقداری از پودر براق کننده استفاده کنید. اگر تصمیم دارید برای شب بیرون بروید از بین پودر روی گردن و مناطق برجسته صورت خود استفاده کنید.

در آخر لبها و چشمان خود را آرایش کنید
۵- در آخر لب‌ها و چشمان خود را آرایش کنید. مطمئن شوید همه چیز کاملا یکدست شده است و بعد از آرایش چشم و لب استفاده کنید. اما حواستان باشد یا از آرایش چشم غلیظ و یا ازآرایش لب براق و پررنگ استفاده کنید و نه هر دو.

 

پایان

پایان

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.