با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

آشنایی با ۴ زبان سخت دنیا

وقتی سال جدید می‌رسد، بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند در سال جدید یک زبان جدید را یاد بگیرند. اگر شما هم یکی از آنها هستید اما هنوز نمی‌دانید کدام زبان را یاد بگیرید، شاید بخواهید با بعضی از زبان‌های سخت دنیا آشنا شوید. هرچند این زبان‌ها نیاز به تلاش مضاعف و بیش از یک سال آموزش دارند اما ارزش امتحان کردن را دارد. یادگیری یک زبان جدید یک چالش است اما اگر بخواهید یکی از سخت‌ترین زبان‌ها را یاد بگیرید این چالش دو برابر می‌شود. علاوه بر این برای مغزتان خوب است. تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که یادگیری زبان به بهبود شناخت، حافظه و توجه کمک می‌کند. یاد گرفتن یک زبان جدید می‌تواند چگونگی طرز فکر و تصمیم‌گیری شما را تحت تاثیر قرار دهد. به منظور آشنایی با ۴ زبان سخت دنیا با ما همراه باشید:

 

۱- عربی

عربی زبانی ادبی است و گونه‌های مختلفی از آن در سراسر شرق میانه و آفریقا صحبت می‌شود. زبان عربی تعداد کمتری حروف صدادار نسبت به زبان انگلیسی دارد و از چند کلمه استفاده می‌کند که شبیه حداقل یکی از زبان‌های اروپایی است. نحوه خواندن متون عربی دشوار است و دستور زبان دشواری دارد. در انگلیسی بسیاری از کلمات ریشه عربی دارند مانند مومیایی، جبر و شربت. در این زبان، جنسیت نقش مهمی دارد و افعال و کلمات برای مردان و زنان متفاوت است. در عربی برای تعداد دو نفر هم قاعده جمع دستوری مخصوص به خود دارد. کتاب مقدس مسلمانان به زبان عربی نگاشته شده و معتقدان به آن می‌بایست با ویژگی‌های دستوری و آوایی این زبان آشنایی و شناخت نسبی داشته باشند.

زبان عربی

۲- چینی

گسترده‌ترین زبان در جهان چینی است که توسط ۱٫۲ میلیارد نفر صحبت می‌شود. این زبان بیشتر با آوا و آهنگ کلمات همراه است. اگر شما لحن یک کلمه را تغییر دهید باعث تغییر آن خواهید شد. بسیاری از هم آواها در زبان چینی هستند که با ۴ آهنگ مختلف تلفظ می‌شوند. این سخت‌ترین قسمت در یادگیری زبان چینی است. نوشتن آن هم آسان نیست. نگران نباشید، دستور زبان چینی تقریبا آسان‌تر است اما مستلزم تلاش و زمان زیادی است.

زبان چینی

۳- ژاپنی

برای بسیاری از انگلیسی زبانان یادگیری زبان ژاپنی بسیار دشوار است. از تلفظش گرفته تا سبک نوشتاری‌اش. قسمت‌های سختی در یادگیری زبان ژاپنی وجود دارد. اگر قصد یادگیری زبان ژاپنی را دارید به شما توصیه می‌کنم ابتدا مکالمه آن را یاد بگیرید. بیشترین جمله‌های معمول در مکالمه روزمره شان را حفظ کنید و هر روز به این زبان گوش دهید. اگر در ژاپن زندگی نمی‌کنید برخی از برنامه‌های تلویزیون را به زبان ژاپی گوش دهید. اگر با زبان نوشتاری شروع کنید ممکن است در طی چند روز یادگیری این زبان را متوقف کنید. یادگیریتان را لذت بخش کنید و به بخش‌های دشوار آن توجه نکنید. بسیار لذت بخش است اگر شما بتوانید یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا را یاد بگیرید.

زبان ژاپنی

۴-کره‌ای

ممکن است با خود بگویید چه نیازی به یادگیری این زبان دارم اما هیچ کس از آینده خود خبر ندارد. هر کسی جرات یادگیری این زبان را ندارد، چون بسیار دشوار است. صرف فعل‌های آن، این زبان را به یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا تبدیل کرده است. ساختار جملات کره‌ای پیچیده و گیج کننده است. در زبان انگلیسی فرم جملات به صورت فاعل_فعل _نهاد است در حالی که در زبان کره‌ای به صورت فاعل_مفعول_فعل است. شاید زبان کره‌ای آنقدرها که به نظر می‌رسد سخت نباشد.

زبان کره ای

 

فراگیری یک زبان خارجی هیچوقت آسان نیست. چه قصد یادگیری یکی از این زبان‌ها را دارید و چه زبان‌های آسان‌تر مانند اسپانیایی، فرانسه و ایتالیایی، هر روز برای یادگیریشان باید وقت بگذارید. زبان‌هایی هم وجود دارند که از زبان کره‌ای آسان‌تر و از زبان اسپانیایی سخت‌تر هستند، مثل ترکی، هندی و روسی. یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید و در سال جدید آموزش را شروع کنید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]
تاریخ: ۸ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.