با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۵

آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال 95

خبرگزاری فارس خبر از آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۵ داد. به گزارش این خبرگزاری امکان انتخاب رشته داوطلبان مجاز آزمون سراسری سال ۹۵ فراهم شد و داوطلبان مجاز می‌توانند اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته خود کنند. داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند. داوطلبان برای انتخاب رشته تا ۲۸ مرداد مهلت دارند.
این دسته از داوطلبان باید ابتدا کد رشته‌های انتخابی خود را در فرم پیش‌نویس که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده است وارد کنند و بعد از اینکه از صحت کدرشته محل‌های انتخابی اطمینان پیدا کردند آن‌ها را در فرم اصلی انتخاب رشته ثبت نمایند.
هر داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته شده است باید با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود را از رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز یا گرو‌ه‌های آزمایشی مجاز در دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام نور ثبت کند و فرم مذکور را در مدت زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است تکمیل کند.
بعد از اینکه کدرشته‌های انتخابی توسط داوطلب تأیید نهایی شد، سیستم شماره ۱۵ رقمی را به عنوان رسید انتخاب رشته به داوطلب می‌‌دهد که این رسید بعد از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌شود.
داوطلبان فقط یک بار اجازه انتخاب رشته دارند و بعد از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی هم داوطلبان می‌توانند فرم انتخاب رشته خودشان را تصحیح یا ویرایش کنند.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پشت سر گذاشتن مراحل انتخاب رشته‌های تحصیلی باید اطلاعیه‌های سازمان سنجش، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌کنند و همچنین دستورالعمل چگونگی انتخاب رشته اینترنتی را با دقت مطالعه نمایند.
همه دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی به شرط قبولی و اخذ گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی تا پایان شهریور ماه ۹۵ فرصت دارند تا نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
این دسته از افراد چنانچه جزء پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه (متمرکز یا نیمه متمرکز، پذیرش با آزمون یا صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی) آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ باید برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی، دوره‌های غیرروزانه آزمون سراسری ۹۵ فقط به شرط اینکه تا تاریخ اول اسفند ۹۴ انصراف قطعی داده باشند و در صورتی که سایر شرایط و ضوابط از جمله مقررات نظام وظیفه را دارند مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون بوده‌اند، در غیر اینصورت مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون نمی‌باشند.
بر طبق ضوابط آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ منحصراً آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش‌دانشگاهی دارند و یا شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی هستند و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دارند حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون را داشتند.
آن دسته از دانشجویانی که مشغول تحصیل در دوره کاردانی و موفق به اخذ مدرک تحصیلی دوره کاردانی (فوق دیپلم) نشده‌اند، و آن دسته از داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه که به دوره پیش‌دانشگاهی راه نیافته‌اند، اجازه ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ را نداشتند. بدیهی است این دسته از افراد اگر در آزمون شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده باشند اجازه تکمیل فرم انتخاب رشته را ندارند و در صورت تکمیل فرم انتخاب رشته از گزینش نهایی حذف خواهند شد و با آن‌ها برابر مقررات برخورد می‌شود.
دانشجویان دوره روزانه (سنوات قبل) هم برای اینکه مجاز به شرکت در آزمون باشند باید علاوه بر داشتن شرایط و ضوابط که در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون درج شده است، حداکثر تا تاریخ اول اسفندماه ۹۴ از رشته‌ای که در آن مشغول تحصیل بوده‌اند، انصراف می‌دادند. در غیر اینصورت حتی اگر بعد از تاریخ اول اسفند ۹۴ هم از رشته خود انصراف دادند و در صورت قبولی در این آزمون قبولی این دسته از افراد باطل خواهد شد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

دیدگاه‌های شما

1 دیدگاه روشن "آغاز انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۵"

اطلاع از
avatar

مرتب‌سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین تعداد رای
دانش آموز
کاربر
دانش آموز
9 ماه 12 روز پیش

کاش به جای اینکه ظرفیت دانشگاها زیاد میشد ظرفیت رو کمتر میکردن و در عوض سوالا ه مقدار آسن تر میشد. امسال سوالا خیلی به نظرم سخت بود

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.