با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

استارتاپ و نابرده رنج پولدار شدن

استارتاپ و نابرده رنج پولدار شدننابرده رنج پولدار شوید!!!!
استارتاپ‌ها که بازارشان این روزها داغ است، سازمانی است که برای یافتن یک مدل کسب و کار تلاش می‌کند. استارتاپ‌ها با تکیه بر ایده‌های نو و تفکر خلاق خود کسب درآمد می‌کنند؛ به عنوان مثال برنامه‌های اندرویدی که بازار خوبی دارند، برای یک اپلیکیشن که ۵۰ هزار بار دانلود شده، سودی حدود ۳۵ میلیون کسب می‌نمایند که برای شروع این کار هزینه مالی زیادی نیاز ندارند و تنها با اتکا به هوش و سواد خود ثروت خلق می‌کنند. شاید علت استقبال از استارتاپ‌های این چنینی و محبوبیت  روزافزون آن‌ها همین تامین مالی اندک لازمه باشد. پیرامون راه اندازی کسب و کار و استارتاپ بحث‌های فراوانی وجود دارد. زیرا استارتاپ یک مفهوم نو و جدید است و هنوز مفهوم آن به درستی شناخته شده نیست. بیایید یک بازتعریف از آن داشته باشیم:
– استارتاپ تنها یک همایش نیست.
– استارتاپ برنامه‌نویسی اپلیکیشن یا برنامه‌نویسی وب نیست.
– هر شرکت کوچک در حال رشد، استارتاپ نیست.
– استارتاپ‌ها عمر کوتاهی دارند و این به دلیل مفهوم استارتاپ است؛ یعنی استارتاپ ۵ ساله معنی ندارد، زیرا استارتاپ برای یافتن مدل کسب و کار است و استارتاپی موفق است که هرچه سریعتر مدل را ارائه کند تا از رقیبانش جلو بزند.
– مفهوم دیگری که استارتاپ در خود نهفته دارد، فضای ریسکی است و افرادی که وارد این وادی می‌شوند، باید تحمل شکست خوردن را داشته باشند و افراد نترسی باشند.
– هر فعالیت مالی استارتاپ محسوب نمی‌شود.

 

شاید تعریف استیو بلنک از استارتاپ تعریف جامع باشد:
استارتاپ سازمانی است که شکل گرفته است تا در جستجوی مدل کسب‌ و کاری قابل تکرار و مقیاس‌پذیر باشد. این تعریف برخلاف سادگی مفاهیم بسیاری را در خود دارد که کسانی که می‌خواهند وارد این راه شوند باید دقیقا درک کنند. استارتاپ باید سازمان باشد، هدفش یافتن مدل باشد، تکرارپذیر باشد، مقیاس پذیر باشد تا بتواند نام استارتاپ را بر آن نهاد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.