با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

استفاده از لوازم آرایشی مناسب صورت

آرایش می‌تواند برای هر چهره‌ای شگفتی بیافریند، اما همه قادر به خرید مواد آرایشی گرانقیمت نیستند. مسلما همه خواهان بهترین برندهای معروف دنیا و با بهترین کیفیت هستند اما بهتر است با کمی حوصله و تحقیق لوازم آرایشی با کیفیت یکسان و قیمت ارزان‌تر پیدا کنید. مهم‌ترین خصوصیت لوازم آرایشی خوب نه قیمت آن است و نه برند. مهم‌تر از هر چیزی در خرید لوازم آرایشی این است که از مواد سالمی تشکیل شده باشد و برای پوستتان بی‌خطر باشد. انتخاب مواد آرایشی برای پوست بسیار مهم است، چون پوستمان ساعت‌ها با آن در تماس است. همچنین بهتر است محصولات آرایشی منافذ پوست را نپوشانند، زیرا ممکن است پوست دچار آکنه شود. در این مطلب به چند نکته برای خرید و استفاده از لوازم آرایشی مناسب صورت اشاره می‌کنیم:
۱- برای شروع از طریق مجلات مد به صورت آنلاین لوازم آرایشی ارزان قیمت‌تر را بررسی کنید. این بهترین و اولین مرحله برای پیدا کردن لوازم آرایشی مناسب است. به صورت آنلاین شما صدها نمونه لوازم آرایشی از مبتدی تا حرفه‌ای پیدا خواهید کرد. اما مانند همیشه هرچیزی را که می‌خوانید باور نکنید تا زمانی که خودتان امتحان کنید.

برای شروع از طریق مجلات مد به صورت آنلاین لوازم آرایشی ارزان قیمت‌تر را بررسی کنید

 
۲- راه رفتن در یک فروشگاه بزرگ آرایشی و بررسی تک تک گزینه‌های آرایشی می‌تواند خسته‌کننده باشد، بنابراین یک راه چاره این است که با نگاه کردن به مجلات و چرخیدن در سایت‌های آرایشی از قبل رنگ و مدل و برند مورد نظر خود را انتخاب کنید. با در نظر گرفتن چهره، رنگ چشم و رنگ مو لوازم آرایشی مورد نظر خود را از قبل انتخاب کرده تا در موقع انتخاب رنگ گیج نشوید.

راه رفتن در یک فروشگاه بزرگ آرایشی و بررسی تک تک گزینه‌های آرایشی می‌تواند خسته‌کننده باشد

 
۳- قبل از خرید تست کنید. صرفا به دلیل اینکه آنها ادعا می‌کنند که بهترین برند از بهترین مواد هستند و یا بسته‌بندی‌های شیک دارند به آن‌ها اعتماد نکنید. تست کردن لوازم آرایشی قبل از خرید آنها یک ایده خوب است. ببینید آیا امکان دارد که محصول را پشت دست خود امتحان کنید؟ مسئله مهم دیگر امکان پس دادن لوازم آرایشی است، بعضی فروشگاه‌ها محصولات آرایشی را بعد از استفاده پس نمی‌گیرند و برخی این کار را می‌کنند.

 

قبل از خرید تست کنید

 
۴- لوازم آرایشی را از کجا تهیه کنید. داروخانه‌ها بیشترین گزینه‌ها برای انتخاب لوازم آرایشی با قیمت مناسب را دارند. امکان خرید برند و کیفیت یکسان در حد فروشگاه‌های لوازم آرایشی معتبر اما با قیمت پایینتر در داروخانه‌ها وجود دارند. می‌توانید از فروشگاه‌هایی که لوازم آرایشی را با قیمت‌های بهتر می‌فروشند، نیز خرید کنید. و یا از برخی از سایت‌های آنلاین تهیه کنید ولی خرید انلاین یک عیب بزرگ دارد و آن این است که در خرید آنلاین امکان تست وجود ندارد و نمی‌توانید رنگ دقیق را تشخیص دهید.

 لوازم آرایشی را از کجا تهیه کنید

 
۵- چگونه کیفیت لوازم آرایشی را تست کنیم؟ ترفندهایی برای تست کردن کیفیت لوازم آرایشی وجود دارد. اولین ترفند این است که آن را بر روی پوست دستتان امتحان کنید. بعد از ۲۴ ساعت اگر عوارضی نداشت، اقدام به خرید آن کنید. همچنین رنگ لوازم آرایشتان نباید زود پاک شود و بی‌دوام باشد و رنگ آن باید با رنگ روی بسته بندی یکسان باشد.

چگونه کیفیت لوازم آرایشی را تست کنیم؟

 
۶- استفاده از ابزار لوازم آرایشی. استفاده از ابزار مناسب جهت آرایش کردن بسیار مهم است و می‌تواند روی عملکرد لوازم آرایشی تاثیر بگذارد. استفاده از یک برس برای زدن کرم پودر، رژگونه و رژ لب مقدار موادی که برای آرایش استفاده می‌کنید کاهش می‌دهد و مواد آرایشی روی پوستتان ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

استفاده از ابزار لوازم آرایشی. استفاده از ابزار مناسب جهت آرایش کردن بسیار مهم است

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.