با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

اشتراک گذاشتن معلومات خود

“آنانی که می‌توانند انجام دهند، و آنانی که نمی‌توانند، یاد بگیرند”.
معلمین بزرگ، کارایی افراد اطراف خود را افزایش می‌دهند، و این تنها شروع کار است. چرا نمی‌توانید توانایی‌های خود را به اشتراک بگذارید؟ صرف زمان و انرژی برای به اشتراک گذاشتن آنچه که می‌دانید باعث سود بردن شما، گروهتان و شرکتتان می‌شود. شما با اشتراک گذاشتن معلومات خود به دوستان، همکاران و مجموعه خود باعث پیشرفت مجموعه و شرکت خود می‌شوید و این در نهایت به سود شما نیز هست.

اشتراک گذاشتن معلومات خود

 

اثرات معلمین بزرگ

بن هورویتز علاقه‌ای به آموزش تجربیات کاری خود نداشت. تا اینکه یک روز وقتی درحال خواندن کتاب اندی گرو بود فکری به ذهنش خطور کرد. او سپس تصمیم گرفت که آنچه که می‌داند را در اختیار سایرین نیز قرار دهد. تلاش وی منجر شد به کتاب مشهور “مدیر کالای خوب/ مدیر کالای بد”. وی می‌گوید: وقتی من مدیر بودم از این رنج می‌بردم که چرا مدیران کالاها ارزش زیادی نمی‌توانند به کالای خود اضافه کنند. با توجه به راهنمایی اندی، من شروع به نوشتن متنی کردم با عنوان مدیر کالای خوب/ مدیر کالای بد که بعدها تلاش کردم تیم را بر حسب انتظارات خود آموزش بدهم. چیزی که بعدا اتفاق افتاد من را شگفت زده کرد. کارکرد تیم من افزایش یافت. خیلی زود من مدیریت تیمی در شرکت را به عهده داشتم که بالاترین عملکرد را داشت. هورویتز می‌گوید که در آن زمان این یک وحی بود که باید انجام می‌دادم. دلایل زیادی برای سرمایه گذاری وجود داشت: عملکرد هر یک از اعضای تیم افزایش یافت (و راحت‌تر قابل اندازه گیری بود)، افراد کمتری دچار رکود و سکون شدند، حجم کار کارمندان بهبود یافت. هر کارمندی تبدیل به یک یادگیرنده حریص شد و نمی‌خواست که ساکن بماند.

 

تدریس در هر سطح

دانش، یک محصول کمیابی است که هر چقدر هم که در اختیار کسی قرار داده شود، باز هم برای خود فرد عرضه کننده باقی خواهد ماند. “تعلیم” در بسیاری سناریوها معنای مکالمه می‌دهد. مکالمات خوب تنها درباره ایده‌ها نیست، بلکه ایده را خلق می‌کند. که از همه ما معلمانی بالقوه می‌سازد. آموزش زمانی اتفاق می‌افتد که اطلاعات و بازخوردها برای تاثیر مثبت بر نتایج آینده استفاده شود. برای هر کس سهمی برای مشارکت درنظر گرفته شده است. یقینا، سازندگان باید بسازند. تیم به آن‌ها وابسته است. اما جاییکه برای یادگیری و به اشتراک گذاشتن اشتیاق وجود دارد، محیط برای کار کردن مساعدتر می‌شود. مدیریت فاکتوری محدود کننده نیست. گاهی اوقات بهترین شیوه آموختن، یادگیری از یک نفر که بالاتر از خودمان است می‌باشد. افراد بالاتر از ما ممکن است درباره وضعیت مشابه ما دیدگاهی داشته باشند اما افراد هم ردیف خود ما ممکن است مثل ما در خود وضعیت مانده باشند.
آنچه که می‌دانید را به اشتراک بگذارید

 

تعلیم دادن یا سخنران بودن

همراه ضرورت تعلیم، دیدگاهی برای بهبود و تقویت در هر چیزی به دنبال می‌آید. اما باید مراقب باشید؛ در این طرز فکر، ممکن است شروع به دادن پیشنهاداتی کنید، بدون اینکه از شما خواسته شود. این ممکن است منجر به رنجش شود. بسیاری از ما این را می‌دانیم. شاید این یک چرخش منفی بالقوه باشد که ما را در مسیر خود متوقف می‌کند: ترس از یک سخنران شدن. چه موقع بهترین زمان برای آموزش چیزهایی است که یاد گرفته‌اید؟ بهترین روش برای آموزش چیست؟ هر تیمی متفاوت است و این چیزی است که شما به مرور زمان به آن خواهید رسید. این فرایندی است که پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خاص خود را دارد. شروع هر چیزی از آنچه که فکر می‌کنید راحت‌تر است. همانطور که هورویتز می‌گوید: همه چیز با یک تصمیم ساده شروع می‌شود تا افراد را تعلیم دهم.

Sharing-What-You-Know-Benefits-You,-Your-Team-and-Your-Company-2
مدیریت، یعنی تعیین مشارکت‌های معلمان در شرکت. کسانیکه می‌توانند آموزش دهند کسانی هستند که:
– با ذکاوت خود به پیش می‌روند نه با عقاید خشک خود.
– قادر به شناسایی و تعلیم نقاط قوت و شخصیت هستند.
– می‌دانند که چه چیزهایی را انتخاب کنند و به اطلاعات تیم بیافزایند.
– دانش را بعنوان یک جریان می‌دانند، جریانی که تمام کشتی‌ها را راه می‌اندازد.
– معلمان خوب ساخته شده‌اند تا رهبران خوبی باشند. صدایشان برای جلب توجه بلند نمی‌شود و نیازی به درخواست احترام ندارند. آن‌ها هر دو را دارا می‌باشند.
این را قبلا شنیده‌ایم که سخت است برای خود موفقیتی را تصور کنید، اگر هیچ کس در اطراف شما الگوی موفقیت نباشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.