با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

الگوریتم جدید فیسبوک برای ویدئوها

در این مقاله قصد داریم، الگوریتم جدید فیسبوک برای ویدئوها را به شما معرفی کنیم. بر اساس گزارش‌ها، فیس بوک، الگوریتم سرویس فید خبری (فید اخبار، جریان آخرین بروز رسانی‌های کاربران و فن پیج‌هایی است که آنها را لایک زده‌اید) خود را بهبود داده است تا نتایج بیشتری برای جستجوی فیلم‌ها نشان دهد. تعداد کل فیلم‌هایی که روزانه در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شوند به ۴ میلیارد در روز رسیده است! فیس بوک قصد دارد، با اضافه کردن عوامل دیگر در الگوریتم اخبار، این تعداد را افزایش دهد، مثلا مقدار زمانی که یک کاربر خاص برای دیدن فیلم و پست‌ها در سرویس فید خبری صرف می‌کند را لحاظ کرده است.

قابلیت جدید الگوریتم فید خبری فیسبوک برای ویدئوها
این به روز رسانی‌های اخیر، پس از پیشرفت‌های عمده‌ای که سایت‌های رسانه‌های اجتماعی در سرویس‌های تجزیه و تحلیل ویدئوها ایجاد کرده‌اند به وجود آمده است. به عنوان مثال، مدیران صفحات، دیگر مجبور به انتقال داده‌ها به اکسل نیستند، به جای آنها یک داشبورد برای پیگیری تعداد بازدیدهای فیلمی که به اشتراک گذاشته‌اند، دارند. آنها همچنین می‌توانند دوره‌های زمانی و تعداد کلیک‌های ویدئوهای خودکار را اندازه‌گیری و مشاهده کنند. این به آنها اجازه می‌دهد که دقیقا بدانند کدام فیلم‌ها را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند.
در مقایسه با فیس بوک، یوتیوب عملا به عنوان یک میزبان برای تماشای فیلم‌ها ساخته شده است. یوتیوب مقصد کاربرانی است که اغلب کلیپ‌هایی که به آن علاقه دارند را براساس جست‌وجوهای قبلیشان در آن تماشا می‌کنند. اما واقعیت این است که یوتیوب دارای سرویس فید نیست. از طرف دیگر فیسبوک سرویسی است که حدود ۱ میلیارد نفر به آن وابسته شده‌اند. درحالی که فید خبری ممکن است یک مزیت عجیب و غریب به نظر برسد اما واقعا چاره‌ساز است. برای مثال در حال حاضر فیسبوک دارای قبلیتی است که در آن کاربران می‌توانند هر چیزی که فکر می‌کنند جالب و جذاب است را در فید اخبار خود اضافه کنند، زیرا هر ویدئویی که در فید خبری مشاهده خواهید کرد به سایر کاربران توصیه خواهد شد. هنگامی که آن فید عمومی و محبوب شود، تنها چیزی که فیسبوک مجبور است بسنجد چیزهایی است که شما و کاربران به آن‌ها توجه دارید و اهمیت می‌دهید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۴ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.