با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

الیکا عبدالرزاقی در نمایش باغ آلبالو

الیکا عبدالرزاقی در نمایش باغ آلبالو

نمایش‌های پاییزی و نمایش باغ آلبالو به کارگردانی آتیلا پسیانی و حضور الیکا عبدالرزاقی در نمایش باغ آلبالو؛ اکنون بخوانید مصاحبه با الیکا عبدالرزاقی به بهانه حضور او در این نمایش:

 

عبدالرزاقی درباره انگیزه خود برای حضور در این نمایش چنین گفت: آخرین باری که روی صحنه تئاتر به عنوان بازیگر حضور پیدا کردم، بازی در نمایش «دن کامیلو» به کارگردانی کوروش نریمانی در تالار اصلی بود که برایم تجربه ارزشمندی بود اما از آن زمان تاکنون با وجود اینکه پیشنهاداتی برای بازی در تئاتر داشتم به دلیل اینکه باب میلم نبود ترجیح دادم حضور فعالی نداشته باشم، زیرا همواره دوست داشتم یا با کارگردانی کار کنم که از او شناخت کافی دارم و یا کارگردانی به من پیشنهاد بازی دهد که ایده نویی دارد.

 

همچنین او درباره باغ آلبالو گفت: به هر ترتیب بعد از اینکه خانم دولتشاهی به دلیل گرفتاری کاری نتوانست در اجرای عمومی نمایش «باغ آلبالو» حضور داشته باشد، این افتخار نصیب من شد که در کنار سایر دوستان هنرمند به عنوان یکی از بازیگران نمایش حضور داشته باشم و باید بگویم تجربه کار با آتیلا پسیانی یکی از بهترین تجربه‌های کاری من در عرصه بازیگری تئاتر است که آن را فراموش نخواهم کرد.

 

عبدالرزاقی درباره کارگردانی آتیلا پسیانی در ادامه افزود: نمایشنامه «باغ آلبالو» یکی از آثار برجسته آنتوان چخوف است اما محمد چرم شیر با دراماتورژی دوباره این اثر نمایشی تلاش کرده، فضایی را به وجود آورد که بازی تمامی بازیگران نمایش در راستای هدایت کارگردان به شکل یکنواختی به مخاطب ارائه شود، یعنی با هدایت درستی که از سوی آقای پسیانی انجام گرفته، کار بازیگران در یک شیوه مهندسی شده به مخاطب نمایش داده می‌شود.

الیکا عبدالرزاقی در نمایش باغ آلبالو
این هنرمند محبوب همچنین پیرامون تماشاگر بیان کرد: تماشاگر عموما انرژی بازیگر و حس صحنه را دریافت می‌کند و از نمایش لذت می‌برد. بنابراین آنچه برای من در بازی این اثر نمایش دارای اهمیت بود، این بود که بتوانم با تمرکز کامل و در قالبی که کارگردان برای من در حوزه بازیگری تعریف کرده روی صحنه حضور داشته باشم و با تمام توان، کاری را انجام دهم که تماشاگر از نوع بازی من رضایت داشته باشد.

 

همچنین بیان کرد: بازیگری یک کار شخصی نیست، تمام فعالیت‌های یک بازیگر روی صحنه  تئاتر به نفس و حضور تماشاگر وابسته است. برای همین است که هیچ گاه دوست ندارم بازیگری در عرصه تئاتر را از دست بدهم و چه بهتر اینکه این تجربه لذت بخش و خوشایند در نمایشی باشد که هم کارگردان خوبی دارد و هم گروه توانمندی از بازیگران در آن حضور دارند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.