با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

انتخاب مناسب شامپوی مو

اگر همه نوع شامپویی امتحان کرده‌اید و هرگز نتیجه لازم را نگرفته‌اید، این مطلب را مطالعه کنید و شامپوی مناسب موهایتان را پیدا کنید.

انتخاب مناسب شامپوی مو

برای انتخاب مناسب شامپوی مو، موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

۱- موهایتان از چه نوعی هستند. دارای موهای خشک و زبر هستید یا موهایی نرم و صاف. اگر نمی‌دانید این سوال را از خودتان بپرسید: چقدر طول می‌کشد تا موهایتان خشک شود؟ اگر در ۳۰ دقیقه یا کمتر خشک می‌شود، شما دارای موهای نازک هستید. اگر بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت خشک می‌شود، موهای شما به احتمال زیاد سالم هستند. اگر دیرتر خشک می‌شوند، دارای موهایی ضخیم هستید.

۲- به فروشگاه بروید. تعدادی شامپو از برندهای مختلف اما با کیفیت یکسان بخرید. به عنوان مثال اگر فهمیدید که نوع موهایتان خشک است، شامپو رطوبت رسان مو از ۲ برند مختلف بخرید.

۳- به خانه بروید و یکی از آنها را حداقل برای ۱ هفته استفاده کنید. ببینید چه تغییری در موهایتان ایجاد کرد. اگر موهایتان بدتر شد یا اتفاق خاصی نیفتاد ممکن است موهایتان از نوعی که فکر می‌کردید نبوده و از نوع دیگری باشد.

۴- شامپویی را انتخاب کنید که بهترین تاثیر را بر روی موهایتان دارد، کار سختی نیست. وقتی موهای شما طراوت و تازگی دارند، کمتر دچار ریزش می‌شوند، به هنگام شانه کردن به نسبت گذشته کمتر ریزش دارد و … این مساله را توجه داشته باشید در صورت هر نوع تغییر در وضعیت موهایتان خواه مثبت و خواه منفی به یک پزشک و متخصص مو مراجعه کنید. اگر نتیجه مثبت باشد، برای تداوم آن پزشک به شما راهنمایی لازم متناسب با شرایط خودتان خواهد کرد و اگر نتیجه منفی باشد، جلوی پیشرفت آن را خواهید گرفت.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۸ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.