با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

انتخاب مناسب مقصد سفر

انتخاب مقصد سفر برای هر مسافری منحصر به فرد است. حتی سفر به یک مکان یکسان یک تجربه متفاوت برای هر فرد است. عاقلانه برای سفر برنامه ریزی کردن یکی از بهترین راه‌هایی است برای اطمینان از اینکه مقصد شما متناسب با علایق و بودجه شما است.

انتخاب مناسب مقصد سفر

 

به منظور اتخاب مناسب مقصد سفر برای یک کشور خارجی این موارد را در نظر بگیرید:

۱- علاقه‌مندی‌ها

تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید انجام دهید. آیا ماجراجویی و ترشح آدرنالین را دوست دارید؟ جایی را انتخاب کنید که که قایق سواری، چتربازی و کوه نوردی داشته باشد. اگر تاریخ دوست دارید، مکان‌های باستانی مانند مصر، چین و یا رم ممکن است برای شما مناسب باشند. شهر‌های ساحلی برای استراحت و آرامش خوب است و اگر کودکتان همراه شما در سفر می‌باشد، مکان‌هایی مثل پارک‌ها، مناسب می‌باشند.

 

۲- ویزا

شرایط اخذ ویزا برای سفر خارجی را بررسی کنید. برای برخی کشورها ویزا لازم نیست و شما نیازی ندارید که ویزای توریستی درخواست دهید. ویزای آنها در پورت ورودی به عنوان یک تمبر گذرنامه صادر شده است. در عوض برای سفر به برخی کشورهای دیگر، ممکن است مجبور باشید قبل از سفر خود برای ویزا درخواست دهید. پس این موضوع را در هنگام انتخاب مقصدتان در نظر بگیرید.

 

۳- واکسیناسیون و دارو

مقصد سفر خود را بررسی کنید تا ببینید چه داروها و واکسن‌هایی توصیه می‌شود (از طریق سایت‌های اینترنتی و منابع خبری)

 

۴- مسائل ایمنی

وبسایت وزارت امور خارجه خود را برای مسائل ایمنی و هشدارهای مسافرتی در مقصد خارجی بررسی کنید. کتاب‌های راهنمای سفر به تنهایی کافی نیست، بهتر است اطلاعات لازم را از سفارت کشور خود در کشور مقصد کسب کنید.

 

۵- بودجه

چند چیز وجود دارد که بدون پول نمی‌توان انجام داد. اما مسافرت به پول نقد زیاد بستگی ندارد. مسافران حرفه‌ای به شما می‌گویند که با برنامه ریزی در انتخاب مقصد و هزینه چگونه صرفه جویی کنید. برنامه‌ریزی برای بودجه سفر مهمترین مورد است، زیرا در طول سفر می‌خواهید از آن لذت ببرید. انتخاب محل اقامت باید با در نظر گرفتن بودجه‌ی سفرتان انجام گیرد. هزینه‌های سفر در زمان‌های مختلف سال متفاوت است، بنابراین در فواصلی که مسافرت کمتر صورت می‌گیرد، به سفر بروید. این به معنی نیز هست که با گردشگران و مسافران کمتری روبرو خواهید شد و راحت‌تر می‌توانید اسکان و رفت و آمد داشته باشید.

 

۶-زبان

تعیین کنید چقدر با زبان‌های خارجی راحت هستید. بسیاری از کشورها دارای تعداد کمی افرادی هستند که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، در غیر این صورت شما ممکن است مجبور به توسل به لبخند و زبان اشاره بشوید. برخی از کشورها الفبای لاتین استفاده نمی‌کنند، پس روی خواندن علائم و دنبال کردن کلمات در یک فرهنگ لغت جیبی حساب نکنید. کمی تحقیقات در مقصد خود انجام دهید، سطح زبانی مناسب خود را پیدا کنید و بر این اساس انتخاب نمایید.

 

۷- زمان بندی

بهترین زمان برای سفر در نظر بگیرید. آب و هوا را برای ماهی که می‌خواهید به سفر بروید بررسی کنید. آیا فصل موسمی است؟ آیا احتمال کولاک هست؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید تاریخ و یا مکان‌های مختلف را انتخاب کنید. مزیت مسافرت در خارج از فصل اینست که شما به احتمال زیاد با جمعیت کمتر رو به رو می‌شوید. درباره اعیاد و تعطیلات محلی تحقیق کنید. در برخی از کشورها، همه چیز به مدت یک ماه در ماه اوت برای استراحت تابستانی تعطیل خواهند بود، که ممکن است برای شما سخت باشد که به فروشگاه بروید. آب و هوا، جشن‌ها، آداب و رسوم و مقصد سفر خود را قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.