با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

انتخاب یک قهوه مناسب

هنگامی که برای خرید قهوه می‌روید، عوامل بسیاری را باید در نظر بگیرید. آیا بو داده می‌خواهید و یا خودتان برشته می‌کنید و آسیاب می‌کنید؟ اگر آن را آسیاب شده می‌خرید چگونه می‌دانید چه مدت قبل آسیاب شده است؟ و چه عواملی را باید درباره دانه‌های قهوه در نظر بگیرید چه زمانی آورده شده‌اند و چگونه رشد کرده‌اند؟ به منظور انتخاب یک قهوه مناسب موارد زیر را در نظر بگیرید.

انتخاب یک قهوه مناسب

۱- در نظر بگیرید که چگونه دانه‌ها بو داده شده‌اند. این مسئله بسیار مهم است. بو دادن به روش فرانسوی بسیار قوی و ایتالیایی قوی‌تر است. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه دانه‌های قهوه تیره‌تر باشد، قهوه غلیظ‌تر و قوی‌تر است.
۲- کمی خرج کنید و برای خود قهوه lily یا segafredo بخرید. اینها دو برند محبوب قهوه در ایتالیا هستند و دوستداران جدی قهوه طعم و مزه آن را ستایش می‌کنند. همچنین می‌توانید دیگر مارک‌های لذیذ با کیفیت بالا مانند Gevalia و یا حتی starbucks را انتخاب نمایید.
۳- سعی کنید قهوه ارگانیک مصرف کنید. برخی از مارک‌های قهوه از بسیاری از مواد شیمیایی در طول روند رو به رشد و برشته کردن استفاده می‌کند که روی طعم و مزه تاثیر می‌گذارد و احتمالا می‌تواند چگونگی واکنش بدنتان را در برابر دانه‌های قهوه تحت تاثیر قرار دهد. همه مواد شیمیایی سمی و یا بد نیستند، هر چند فقدان استانداردها در کشاورزی ارگانیک می‌تواند شما را از تصمیم آگاهانه باز دارد با این حال حتما به انجام تحقیقات دقیق و کامل خود بپردازید.
۴- از خرید اسپرسوی برشته شده یا پودر اسپرسو برای قهوه دم کرده نترسید. lavazza و Medaglia D’ORO، و یا ال پیکو، همه اسپرسوهای خوبی هستند.
۵- تاریخ مصرف قهوه را مد نظر داشته باشید، زیرا ممکن است در قفسه برای ماه‌ها باقی مانده باشد و روی عطر و طعمش تاثیر بگذارد.
۶- سعی کنید از قهوه‌هایی که در سایه رشد می‌کنند، استفاده کنید. اگر یک قهوه در سایه رشد کرده است، به این معنی است که باید زمین را پاک کنند تا حداکثر تعداد گیاهان قهوه رشد کند. در عوض، آنها یک راه سازگارتر با محیط زیست را برای رشد گیاهان انتخاب می‌کنند. اغلب قهوه‌هایی که در سایه رشد می‌کنند ارگانیک هستند.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
تاریخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.