با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

ایجاد حس خوب در دیگران

اگر می‌خواهید شخصی را تحت تاثیر خود قرار دهید، مانند رئیس یا یک دوست و یا شخصی که فکر می‌کنید، حس خوبی بنا به دلایل مختلف نسبت به شما ندارد و شما مجبورید به مناسبت‌های مختلف (خانوادگی، کاری، تفریحی، مسافرتی، انجام ماموریت، مشارکت در یک عمل و…) و طولانی مدت با او سروکار داشته باشید، باید در آنها بهترین احساس را نسبت به خودتان به وجود آورید. این نشانگر شخصیت شماست. ایجاد حس خوب در دیگران کار سختی نیست، یک مهارت است که نیاز به تمرین و یادگیری دارد. ابتدا شما باید ترتیب یک مهمانی سازمان یافته اما ساده را بدهید.

ایجاد حس خوب در دیگران
۱- در مورد آنچه انجام می‌دهید برنامه ریزی کنید. اگر برنامه ریزی کردید، سعی کنید با آنچه برنامه ریزی کرده‌اید، بیش از حد سختگیر نباشید.
۲- یک لیست خرید از آنچه که نیاز دارید تهیه کنید.
۳- اطمینان حاصل کنید که همه چیز آماده است. زمانی که آنها می‌آیند را به یاد داشته باشید.
۴- لباس‌های زیبا و تمیز بپوشید. مرتب باشید، و مطمئن شوید که بوی خوبی می‌دهید.
۵- اگر افرادی هستند که در طول روز زیاد به خانه شما می‌آیند، موضوع را به آنها اطلاع دهید اما هرگز مانع آمدن آنها نشوید، شما که نمی‌خواهید یک نفر دیگر هم به لیست دلخورشدگان از شما اضافه بشوند.
۶- سازماندهی کنید. همه چیز را تمیز و مرتب کنید.
۷- مطمئن شوید که بهداشت مناسب را رعایت کرده‌اید.
۸- با جملات رسمی به آنها خوشامد بگویید.
۹- لبخند بزنید، حتی زمانی که چیزی اشتباه می‌شود. لبخند اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد و این همیشه برای ایجاد احساس خوب در دیگران عالی است.
۱۰- مثبت و خونسرد باشید. گاهی اوقات سخت است که خودتان را کنترل کنید زمانی که بیش از حد عصبی هستید. مثبت فکر کنید و افکار منفی را از خود دور کنید.
۱۱- اگر بیش از حد عصبی هستید، می‌توانید برخی از عبارات که احساس امنیت به شما می‌دهد را تمرین کنید. قبل از اینکه همه چیز اتفاق بیفتد، می‌توانید خود را در طول مراسم تصور کنید.
۱۲- زبان بدن شما نیز مهم است. صاف بایستید، لبخند داشته باشید، دست‌ها و پاهای خود را زیاد حرکت ندهید. زبان غیر کلامی ۷۰٪ در ارتباط تاثیر دارد. حتی بیش از آنچه شما در کلمات می‌گویید مهم است!

۱۳- یک موضوع جالب و جذاب را مطرح کنید و سعی کنید شخص یا اشخاصی که حضور دارند را در بحث مشارکت دهید.
۱۴- در پایان خداحافظی را با لحن صمیمانه‌تر بگویید.
۱۵- یک نکته اساسی را فراموش نکنید، با ترتیب دادن مهمانی ۹۰ درصد راه را طی کردید، مابقی اطمینان از این احساس خوب است.
۱۶- همه این نکات منوط به این است که شما رفتار خوبتان استمرار داشته باشد، این امر به مرور تاثیر شگرف خود را بر روی شخص خواهد گذاشت به طوریکه در صورت دلخوری از شما، باز هم احساس خوب در او بوجود خواهد آمد.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]
تاریخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.