با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

ایده‌های پاییزی برای تزیین درب منزل

ایده‌های پاییزی برای تزیین درب منزلدرب خانه شما اولین قسمت از خانه شما است که مهمان شما آن را می‌بیند. دقیقا مانند کتاب که ابتدا در دست می‌گیریم و جلد آن را برانداز می‌کنیم، مهمان شما هم ابتدا درب خانه را برانداز می‌کند؛ پس باید ظاهری زیبا داشته باشد. یک ایده این است که تزیین درب خانه‌تان را با فصل‌ها تغییر دهید. در این آموزش می‌خواهیم به شما ایده‌های پاییزی برای تزیین درب منزل ارائه دهیم.

 
کاغذ رنگی‌هایی به رنگ زرد و نارنجی و قهوه‌ای تهیه نمایید. سپس آن‌ها را با سلیقه خود برش دهید. برش شما باید به شکل برگ‌های پاییزی باشد و سپس با شاخه‌های خشک شده و یا هر میوه یا برگ پاییزی که می‌توانید جمع‌آوری کنید. جمله یا شعری روی برگ کاغذی خود بنویسید. حتی می‌توانید یک مانند عبارت خوش آمدید یا نام خانوادگیتان را بنویسید. پس از آن برگ را با یک نخ روی درب منزلتان آویزان نمایید یا با چسب آن را به درب بچسبانید. یک حلقه درست کنید یا به صورت آماده از فروشگاه تهیه نمایید. برای درست کردن حلقه کافیست یک تکه سیم را به صورت دایره بتابانید و سپس آن را با برگ‌های خشک پاییزی تزئین کنید. برای زیباتر شدن حلقه می‌توانید قبل از چسباندن برگ‌ها آن‌ها را اتو نمایید.

 
می‌توانید برای تزیین حلقه به جای برگ از دانه‌‌ی پرنده‌ها مثل ارزن، جو و گندم نیز استفاده کنید و حلقه‌هایی جاذب برای پرنده‌ها درست نمایید تا آن‌ها روی درب شما بنشینند و تزیین شما را زیباتر کنند. مقوایی تهیه کنید و یک دونات بزرگ روی آن بکشید و سپس با دقت دور آن را برش دهید. مقداری آجیل تهیه کنید و مغز آنها را سالم دربیاورید و سپس با استفاده از چسب حرارتی روی سطح دونات بچسبانید. می‌توانید از برگ‌های پاییزی طبیعی یا مصنوعی نیز برای زیباتر شدن کار استفاده کنید. یک سبد چوبی کوچک تهیه کنید که جای آویز داشته باشد؛ سپس درون آن را گل‌های وحشی محل زندگی خود یا برگ‌های پاییزی و میوه‌های بلوط یا با گل‌های طبیعی نارنجی و زرد رنگ پر کنید و پشت در آویزان نمایید. برای زیبایی بیشتر یک یا دو پاپیون بسته به اندازه سبد ترجیحا از رنگ‌های پاییزی به آن بچسبانید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.