با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

اینترنت جهانی مایکروسافت

Microsoft Wifi

 

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، انسان برای انجام بسیاری از کارهای روزانه خود نیاز به اینترنت دارد، ولی با توجه به ضعف در خدمات رسانی اپراتورها بسیاری از افراد نمی‌توانند از اینترنت در همه‌ جا و هر مکانی که دوست دارند، استفاده کنند. اما در کشورهای در حال توسعه هزینه اینترنت ۶ برابر حد مجاز است. کاربرانی که در این کشورها زندگی می‌کنند، برای اتصال به اینترنت باید به طور میانگین ۳۰ درصد درآمد ماهیانه خود را پرداخت کنند. مشخصا برای اینکه بتوانیم کارایی بیشتری داشته باشیم، به اینترنت در همه‌ی مکان‌ها نیاز داریم. اکنون مایکروسافت نیز با چنین پیش زمینه‌ای، قدم در راه توسعه یک سرویس Wi-Fi گذاشته و می‌خواهد آن را در سراسر جهان،‌ به کاربران عرضه کند.
و اما چه کنیم! برای اینکه بتوانیم کارایی بیشتری داشته باشیم، باید در هر مکانی بتوانیم به اینترنت دسترسی داشته باشیم ولی دو مشکل هزینه بالا و ضعف خدمات‌ رسانی باعث شده که دسترسی به اینترنت در هر مکانی به یک رویا تبدیل بشود. یک ویژگی که غول‌های پیشرو در زمینه فناوری دارند، ابتکار عمل آنهاست، ابتکار مایکروسافت برای تبدیل این رویا به واقعیت Microsoft Wifi نام دارد. مایکروسافت در حال توسعه اینترنت جهانی مایکروسافت می‌باشد، سرویسی که اینترنت Wi-Fi رایگان در اختیار میلیون‌ها کاربر قرار خواهد داد.

اما اینترنت جهانی مایکروسافت چگونه عمل می‌کند؟ کاربران سیستم عامل iOS، اندروید، ویندوزفون می‌توانند از این سرویس که از طریق hotspot در اختیارشان قرار می‌گیرد استفاده کنند. البته استفاده از این سرویس در ابتدای عرضه به صورت رایگان نخواهد بود، مایکروسافت به طور رسمی زمان دقیقی برای رونمایی این سرویس مشخص نکرده است.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.