با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

بازتعریف دوباره از خود (بخش ۱)

اگر زندگی شما رنگ و بوی همیشگی را ندارد، شاید بهتر است دوباره خود را بشناسید تا در راه درست قدم بگذارید. خودتان را کشف کنید! که هستید و چقدر با انسانی که می‌خواهید باشید تفاوت دارید؟ پس باید یک بازتعریف دوباره از خود داشته باشد و سپس خود را به نسخه بهبود یافته خودتان تبدیل کنید.

بازتعریف دوباره از خود

بازتعریف دوباره از خود (بخش ۱): تعریف خود فعلی شما

۱- آنچه که در حال حاضر شما را تعریف می‌کند تعیین کنید. به زندگی خود نگاه کنید و از خود بپرسید کدام جنبه‌ها در حال حاضر در اولویت قرار دارند.
– این ویژگی‌ها ممکن است درونی باشند (اخلاق کاری خود، تمایل به مشغول ماندن) و یا بیرونی باشند (کارتان، خانواده‌تان و …)
– اطمینان حاصل کنید که اولویت‌های فعلی خود را بر اساس عملتان تعیین می‌کنید نه بر اساس باورهایتان. به طور مثال شما ممکن است معتقد باشید که خانواده باید اولویت اولتان باشد اما شما خودتان را بیش از حد درگیر کارتان کرده‌اید و در واقعیت کارتان از خانواده‌تان بیشتر اولویت دارد حتی اگر نمی‌خواهید اینچنین باشد.
۲- بعد از اینکه خودتان را تجزیه تحلیل کردید که، که هستید، کمی با خودتان وقت بگذارید برای فکر کردن به اینکه که هستید.
– در باره چیزهایی که به آن ارزش می‌دهید فکر کنید که شامل اصول و صفات شخصیتی شما می‌شود. شما ممکن است به مدیریت زمانتان ارزش دهید یا به ایمان خود به یک دین خاص. همه چیزهایی که به آن ارزش می‌دهید را لیست کنید.
– به چیزهایی که دوستشان دارید و برایتان لذت بخش است نیز فکر کنید. می‌تواند شامل افرادی مانند خانواده‌تان باشد یا سرگرمی‌هایتان باشد. شما باید لیستی از اینها هم تهیه کنید، حتی بر خلاف میلتان نتوانستید وقت زیادی را با آنها بگذرانید.

۳- با خودتان درباره خودتان صحبت کنید. وقتی خودتان را آنالیز کردید، شاید صحبت کردن خودتان با خودتان با استفاده از گفتار سوم شخص کمک کننده باشد. این کار می‌تواند ذهن شما را تغییر دهد. در نتیجه به شما درک دقیق‌تری از خودتان می‌دهد.
– در گفتار سوم شخص از ضمایر «او» و «آنها» استفاده کنید. اسم شما نیز در سخنان سوم شخص گنجانده شده است.
– این بدین معنی است که به جای اینکه بگویید زمان وقت گذراندن با خانواده برایم بسیار مهم است باید بگویید زمان وقت گذراندن با خانواده بسیار برای (نام خود را در اینجا وارد کنید) مهم است.

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]
تاریخ: ۶ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.