با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

بازگشت به تناسب اندام

از آخرین باری که ورزش می‌کردید زمان زیادی گذشته است و در حال حاضر تناسب اندامتان را از دست داده‌اید؟ آیا بازگشت به تناسب اندام گذشته برایتان سخت شده است؟ در این مطلب سعی کرده‌ایم کمکتان کنیم تا به اندام گذشته خود بازگردید.

به‌تدریج شروع کنید. عجله نکنید
۱- به‌تدریج شروع کنید. عجله نکنید. با یک پزشک مشورت کنید تا درباره وضعیت فعلی بدن خود مطمئن شوید، بخصوص اگر زمان زیادی است که ورزش نکرده‌اید، دچار اضافه وزن شده‌اید و یا بیمار هستید.

 

 

چیزهای جدید بخرید
۲- چیزهای جدید بخرید.کفش‌های جدید و لباس ورزش راحت بخرید. از خرج کردن برای لباس‌های ورزشی دریغ نکنید زیرا آ‌ن‌‌ها به شما انگیزه ورزش می‌دهد. سعی کنید با یکی از دوستان خود ورزش کنید تا انگیزه‌تان برای ورزش کردن بالا برود.

 

 

فعالیت‌های سرگرم کننده داشته باشید
۳- فعالیت‌های سرگرم کننده داشته باشید. اهداف کوتاه و قابل حصول تعیین کنید که با برنامه‌های تمرینتان سازگار باشد و ورزشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. ابتدا با ورزش‌های سبک و کوتاه مثل پیاده‌روی و دویدن ۳ روز در هفته و یا دوچرخه‌سواری شروع کنید.

 

 

وقایع ورزشی را ثبت کنید
۴- وقایع ورزشی را ثبت کنید. هر یک از تمرینات خود را آنلاین و یا در یک دفتر یادداشت کنید، این کار به ردیابی پیشرفت شما کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید به منظور مستندسازی پیشرفتتان، در هر دوره از خودتان عکس بگیرید.

 

 

ورزش را جزء برنامه روزمره خود قرار دهید و به آن عادت کنید
۵- ورزش را جزء برنامه روزمره خود قرار دهید و به آن عادت کنید. به انجام ورزش‌های قلبی مانند پیاده روی، دویدن، وزنه‌برداری و یا شنا عادت کنید. ورزش‌های گروهی انجام دهید (بسکتبال، فوتبال، فوتسال و غیره). سالم زندگی کنید و مادامی که پیشرفت می‌کنید اهدافتان را نیز بهبود بخشید.

 

 

به خودتان پاداش دهید
۶- به خودتان پاداش دهید. هنگامی که به اهداف بزرگ و یا کوچکتان دست یافتید به خودتان پاداش دهید. این پاداش می‌تواند یک میان وعده سالم باشد و یا می‌توانید یک یا چند روز به خودتان استراحت دهید.

 

 

در کلاس‌ها شرکت کنید
۷- در کلاس‌ها شرکت کنید. در کلاس‌های ورزشی و در باشگاه ثبت نام کنید، این کار کمک می‌کند تا به حفظ اندامتان عادت کنید تا به زودی یکی از بهترین و سالم‌ترین بدن‌های شهر را داشته باشید!

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.