با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

بهترین و آسان‌ترین روش پاک کردن جوهر

بهترین و آسان‌ترین روش پاک کردن جوهربرای همه ما مشکل جوهری شدن مانتو، کیف چرم، پیراهن آقایان، مقنعه بچه‌ها، مبل، فرش، کاپشن و خیلی وسایل دیگرمان پیش آمده است و نگران نحوه پاک کردن آن شده‌ایم. در اینجا می‌خواهیم بهترین و آسان‌ترین روش پاک کردن جوهر را آموزش دهیم تا دیگر نگران این مشکل نباشید. اولین نکته‌ای که حائز اهمیت است، مدت زمان ایجاد لکه یا به عبارتی عمر لکه است، اگر هنوز لکه جوهر خشک نشده باشد، مسلما راحت‌تر از بین می‌رود. پس زمان را از دست ندهید؛ نکته بعدی جنس وسیله‌ای است که جوهر روی آن ریخته است که بسته به آن راهکارها متفاوت خواهد بود که در زیر شرح می‌دهیم:
– برای لکه‌هایی که روی جیب لباس و به طور کل پارچه ایجاد می‌شود، از دوغ یا شیر استفاده شود؛ به این شکل که لکه را درون ظرف دوغ یا شیر قرار داده و پس از دقایقی بشویید، اگر لکه پررنگ و عمیق است این کار را چندین بار تکرار نمایید.

– برای پاک کردن لکه‌ی مبل از نمک کمک بگیرید؛ نقطه لکه را خیس نموده روی آن نمک بریزید و با دستمال بمالید، از گلیسیرین همراه آمونیاک نیز می‌‎توان برای این نوع لکه استفاده کرد و سپس با پودر و آب شستشو و آبکشی نمود.

– برای از بین بردن لکه‌های کیف یا کاپشن و یا هر وسیله‌ای از جنس چرم تافت یا الکل روی لکه بریزید تا پاک شود؛ فقط در این جنس باید سریع اقدام کنید تا وقتی که لکه خشک نشده آن‌را از بین ببرید.

– لکه جوهر ریخته شده روی فرش را نیز می‌توان تا قبل از خشک شدن آن با ماست پاک کرد، اگر مقدار جوهر زیاد است، چندین بار این کار را تکرار کنید تا جوهر کامل پاک شود. لکه جوهر فرش اگر خشک شود این روش موثر نخواهد بود.

– برای لکه‌های جوهر خشک شده، سرکه را به اندازه یک قاشق غذاخوری با یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی در ۲فنجان آب گرم بریزید و با پارچه آغشته شده به این مخلوط روی لکه جوهر بمالید تا لکه پاک شود، اگر لکه پررنگ است چندین مرتبه تکرار کنید، سپس با یک دستمال خیس شده با آب سرد روی محل بکشید و سپس خشک کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۹ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.