با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

بهره‌وری از تکنولوژی بدون انحراف از آن

آیا  امکان بهره‌وری از تکنولوژی بدون انحراف از آن وجود دارد؟ شما به عنوان یکی از صاحبان مشاغل چگونه به این سوال پاسخ می‌دهید؟

بهره وری از تکنولوژی بدون انحراف از آن

تجربه‌های یک شخص موفق در استفاده از تکنولوژی:

پرسش: به عنوان یکی از صاحبان مشاغل، چگونه بهره‌وری تکنولوژی را بدون اینکه موجب انحراف فعالیت شود، افزایش دهم؟
پاسخ: وقتی ۱۶ ساله بودم مدیریت یک فروشگاه قایق‌های بادبانی را بر عهده داشتم. من مجبور بودم که به کنار درب فروشگاه رفته و از تلفن با شماره‌گیرهای چرخشی، استفاده کنم. که بیش از آنچه که تصور می‌کنید غیر کارامد بود. فاصله بسیار زیادی از آن زمان تا امروز وجود دارد و امروزه بعید است با تصمیمات مرتبط با تکنولوژی کارمان لنگ شود اما در عین حال نباید تمام تمرکز صرف توجه به بهینه سازی ابزار بجای تمرکز روی رسیدن به اهداف بگذاریم.
پرسش: پس روش صحیح چیست؟ بالاخره تکنولوژی ما را به سمت اهدافمان می‌برد یا باعث دور شدن از آن‌ها و هدر رفتن زمان می‌شود؟
پاسخ: هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد اما در تجربیاتم یاد گرفته‌ام که خودم بطور دوره‌ای همه چیز را چک کنم و سوالی رک درباره اینکه چگونه از تکنولوژی استفاده کنم از خود بپرسم. اما حرص و طمع برای فهم تکنولوژی جدید ندارم اما خودم را بی خبر از تکنولوژی جدید برای کارم نمی‌گذارم. این نکته اساسی را فراموش نکنید؛ به هر حال تکنولوژی جدید آمده است که کار شما را آسان‌تر کند.
پرسش: آیا تکنولوژی کار من را سخت‌تر می کند یا راحت‌تر؟
پاسخ: تکنولوژی باید زندگی شما را راحت‌تر کند و به شما انعطاف پذیری مورد نیاز برای تطبیق سریع با تغییرات مورد نیاز برای کارتان را بدهد. این میزان ارزش، در رابطه با هر چیزی از برنامه‌های کاربردی گوشی شما گرفته تا زیرساخت‌هایی که باعث تقویت کارکرد کار شما می‌شود و کامپیوترها و وسایلی که باعث می‌شود افرادتان، کارشان را بهتر انجام دهند، به کار برده می‌شود. برای مثال اگر شما فروشنده‌ای هستید که از تکنولوژی استفاده نمی‌کنید و به میز خود چسبیده‌اید و فقط به یک تلفن بسنده کرده‌اید، زمان ملاقات شما با مشتریان و رشد کسب و کار شما بطور معناداری کاهش می‌یابد.
پرسش: آیا تکنولوژی برای من کار می‌کند یا من برای تکنولوژی؟
پاسخ: این بستگی به نحوه استفاده شما از تکنولوژی دارد. عموما، بهترین راه حل تکنولوژی برای صاحبان مشاغل آن است که حداقل مقدار زمان و تلاش را برای هماهنگی، تایید و کار با آن بگیرند. اینجاست که راه حل بهره‌وری استفاده از تکنولوژی می‌تواند واقعا کمک کند: تکنولوژی به شما امکان دسترسی به منابع فناوری اطلاعات عظیمی را می‌دهد، بدون نیاز به اینکه خودتان آن‌ها را ایجاد کنید. بخصوص برای شرکت‌های مبتنی بر کار با تکنولوژی این را ممکن می‌سازد که زمان و توجهتان را روی هسته کسب و کار خود بگذارید. مثلا وقتی شما از یک نرم افزار جدید برای کارتان استفاده می‌کنید؛ اگر تمام وقتتان را برای یادگیری از کار با نرم افزار بگذارید تا استفاده از آن، شما بیشتر با این کار، کمک به شرکت سازنده آن کرده‌اید تا ایرادات و باگ‌های آن را گزارش کنید و از آنها برای پشتیبانی و راهنمایی استفاده از محصول کمک بگیرید تا آن‌ها محصولشان را بهبود ببخشند، در حقیقت شما برای شرکت سازنده این نرم افزار وقت گذاشتید تا برای کسب و کار خود، پس از تکنولوژی برای اهداف کاری خود تا جایی که مشکلی برای استفاده از آن نداشته باشید، استفاده کنید و وقت خود را صرف یادگیری بیش از حد نیاز برای کار با آن نکنید. اینجا لزوم یک انتخاب بهینه برای انتخاب تکنولوژیست که برای کاربر سهل و آسان و پیشبرنده اهداف شما باشد، مطرح است.
پرسش: آیا من واقعا آدم درستی برای کنار آمدن با آن می‌باشم؟
پاسخ: “اصولا تکنولوژی، شخص را به صورت پیش فرض حمایت می‌کند”. زمان شما را مدیریت می‌کند؛ بهره کاری شما را بالا می‌برد؛ از طرفی اگر شما به عنوان صاحبان مشاغل، آدمی نیستید که از تکنولوژی و فواید آن بخواهید به طور مستقیم و شخصا بهره بگیرید، شما به کسی بعنوان کارشناس تکنولوژی نیاز دارید که به شما در استفاده و نگه داشتن از تکنولوژی کمک کند.
در پایان، من از شما می‌خواهم که در جواب یک پرسش بنیادی کاملا صادق باشید: شما بیش از هر کس دیگری اولویت‌های خود را می شناسید، بنابراین شما هر روزتان را به شیوه‌ای می‌گذرانید که باعث پیشرفت کار خود می‌شوید؟
اگر شما تمام روز را صرف چک کردن پیغام‌های گروه‌ها برای یافتن بهترین تنظیمات یک برنامه کاربردی گوشی خود می‌کنید یا برده‌ی ایمیل‌های خود، پیغام گذاری‌های لحظه‌ای و شبکه‌های اجتماعی می‌باشید، می‌تواند بدین معنا باشد که شما از تکنولوژی بعنوان روشی برای اجتناب از توجه به مسائل اصلی کار خود استفاده می‌کنید. یافتن ابزار و شرکای صحیح برای کارتان به شما کمک شایانی در قطع کردن انحرافات تکنولوژی می‌کند. اما برای صاحبان مشاغل، هیچ چیزی فعالیت، نظم و تمرکز را نباید به هم بریزد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۴ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.