با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

به کمک موبایل دوچرخه‌تان را قفل کنید

دستگاه skylock

دستگاه Skylock

امروزه قفل‌های جدیدی و متنوعی برای انواع دوچرخه راهی بازار شده است، که هرکدام از این قفل‌ها یکسری معایب و ویژگی‌هایی دارند، اما اساس کار همه قفل‌های موجود یکی است و فقط جنس و ظاهر قفل‌ها فرق می‌کند. تا چند سال پیش اگر کسی می‌گفت که می‌توانید به کمک موبایل دوچرخه‌تان را قفل کنید! این حرف بیشتر شبیه به یک رویا بود اما امروزه با پیشرفت علم می‌توانید به کمک تلفن همراه دوچرخه‌تان را قفل کنید! دستگاه Skylock یکی از جدیدترین قفل‌های ارائه شده برای انواع دوچرخه‌ها می‌باشد، اما این قفل با سایر قفل‌های موجود فرق اساسی دارد. به وسیله دستگاه Skylock از این به بعد می‌توانید به کمک تلفن همراه، دوچرخه خود را قفل کنید و با خیال راحت به کارهایتان رسیدگی کنید.

دستگاه Skylock به کمک بلوتوث به تلفن همراه شما وصل شده و به راحتی با فشردن یک دکلمه روی تلفن همراه خود، قفل دوچرخه را باز و یا ببندید. دستگاه Skylock یک ویژگی مخصوص افراد حواس پرت دارد، اگر تلفن همراه خود را جا گذاشتید، می‌توانید از طریق کد مورس قفل دوچرخه را باز کنید. دستگاه Skylock دارای سلول‌های خورشیدی می‌باشد که به کمک نور خورشید شارژ می‌شود. پس دیگر نگران تمام شدن شارژ دشتگاه نباشید. وقتی شما دوچرخه خود را قفل کرده‌اید، اگر فردی دوچرخه شما را حرکت بدهد، دستگاه Skylock سریعا به شما اطلاع خواهد داد. در صورت تصادف اگر به کمک نیاز داشته باشید این دستگاه به اورژانس اطلاع داده و موقعیت شما را برای اورژانس ارسال می‌کند.

شکل زیر کد مورس در الفبای پارسی را نشان می‌دهد.

 

کد مورس در الفبای پارسی

و اما کد مورس چیست؟

کد مورس یک زبان برای انتقال پیام می‌باشد که در این زبان از نشانه‌ها و نقطه استفاده می‌شود. کد مورس در سال ۱۲۱۰ هجری شمسی توسط مورس ابداع شد که بعدها از این روش در ارتباطات تلگراف مورد استفاده قرار گرفت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش راه‌های ارتباطی دیگر از کد مورس استفاده نمی‌شود، اما در برخی موارد تخصصی مثل ایستگاه‌های ناوبری یا پیام‌های رادیویی آماتور و… همچنان کد مورس مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای مثال، هشدار در کد مورس زبان فارسی می‌شود:
ه: •
ش: – – – –
د: – • •
ا: • –
ر: • – •

 

و اما شکل زیر کد مورس در زبان بین المللی را نشان می‌دهد:

کد مورس در زبان بین المللی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.