با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

بیماری بهنام صفوی

منفی بازی نکنید

بیماری بهنام صفوی و حاشیه‌های آن:

منفی بافی نکنید !

ابروها به حالت استیصال، صورت یخ زده، غمگین، لباس‌های تیره، چشم‌های مملو از اشک و…
اینها نشانه‌ی کسانی ست که به عیادت یک بیمار سرطانی می‌روند. نمی‌دانم این همه امید از کجا می‌آید. بیمار موظف است به ملاقات کنندگان با گفتن جملاتی مانند:
” من می‌توانم بر این بیماری فائق آیم. خودتان را ناراحت نکنید. خدا بزرگ است. امیدتان به خدا باشد”، روحیه دهد.
اگر این امید دادن های واهی هم نباشد، این عزیزان هر آن منتظر خبر فوت دوستشان خواهند بود.
چرا راه دور برویم، هنوز خبر کذب فوت مرتضی پاشایی و فیلم‌هایی که بی رحمانه از لحظات آخر زندگی‌اش پخش شد، مقابل دیدگان است. چطور می‌شود عزت نفس شخصی خرد شود، فقط به قیمت جریحه دار کردن هر چه بیشتر عواطف مردم.
با این تفاسیر حق می‌دهیم به بهنام صفوی عزیز، که دو سال سکوت اختیار کرده و سخنی از بیماری‌اش به میان نیاورد.
بهنام صفوی، خواننده‌ی خوش صدا و پرآتیه‌ی کشورمان، دو سال است که با بیماری سختی دست و پنجه نرم می‌کند. بیماری ایشان یکی از تلخ ترین اتفاقات چند وقت اخیر موسیقی پاپ بوده که خیلی‌ها را تحت تاثیر قرار داد. درست است که خبر این بیماری به صورت ناگهانی در فضای جامعه پیچید ولی حقیقت این بود که بهنام از سال ۹۲ تقریبا همه چیز را می‌دانست.
اولین دلیل سکوت بهنام ممکن است تماشای اتفاقاتی باشد که در طول یک سال برای مرتضی پاشایی رخ داد. از آنجایی که بهنام فردی بی حاشیه‌ست ترجیح داد وارد این حواشی نشود و آرامش خود را حفظ کند.
دلیل دیگر این سکوت خوش بینی بهنام است. او همواره فردی مثبت اندیش بوده و با اعتماد بنفس بالا قصد شکوفا شدن هر چه بیشتر در عرصه ی موسیقی داشت. او به خاطر داشتن همین روحیه‌ی بالا و مثبت انگاری توانست تومور خود را کنترل کند.
دلیل سوم: شاخصه‌ی بارز رفتاری بهنام، غرور و خجالتی بودن اوست. او از ترحم بیزار است. حتی زمانی که خبر بیماری‌اش منتشر شد، اجازه نداد غرورش تحت تاثیر عواطف مردم قرار بگیرد. حتی برای حفظ روحیه‌ی خانواده‌اش همواره سعی داشت حالش را خوب نشان دهد.
بسیار بیماران لاعلاج هستند که بوسیله‌ی اکسیر امید و انگیزه‌ی زندگی، کاملا درمان شده‌اند. امیدواریم بهنام عزیز طعم خوش بهبودی را بچشد و پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.
یادمان باشد “امید آخرین چیزی ست که می‌میرد.”

 

 

نویسنده افتخاری «سرکار خانم عسگری»

 

پرتودرمانی بهنام صفوی

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۴ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.