با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

با ما همراه شوید با بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی:

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

زندگی شخصی:

علی دایی در یکی از محله‌های قدیمی شهرستان اردبیل و در سال ۱۳۴۸ چشم به جهان گشود، وی سابقه بازی در تیم‌های استقلال اردبیل و شهرداری اردبیل را دارد، پس از شرکت در آزمون کنکور سراسری وی در رشته مهندسی عمران دانشگاه شریف پذیرفته شد. بعد از اقامت در تهران، علی دایی به تیم تاکسیرانی تهران پیوست ولی به دلیل بازی فوتبال در گزینش ورودی دانشگاه شریف رد شد. دایی در همان سال در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران قبول شد ولی بعد از دو ترم تحصیل در این رشته بار دیگر در کنکور سراسری شرکت کرد و این بار در رشته متالوژی دانشگاه شریف قبول شد، این‌ بار دایی از با موفقیت از سد گزینش رد شد و توانست در سال ۱۳۷۱ مدرک کارشناسی خود را دریافت کند. همچنین دایی دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. دایی علاوه بر فوتبال در تجارت نیز موفق بوده و در ساختمان سازی، تولید پوشاک و… فعالیت می‌کند.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

زندگی فوتبالی:

دایی کار خود را از تیم استقلال اردبیل و سپس شهرداری اردبیل آغاز کرد، با قبولی در آزمون کنکور سراسری و اقامت در تهران، عضو تیم تاکسیرانی تهران شد. دایی بعد از جدایی از تاکسیرانی به تیم بانک تجارت پیوست و با درخششی که در این تیم داشت مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گرفت و به تیم ملی دعوت شد. با دعوت شدن دایی به تیم ملی، وی به تیم پرسپولیس تهران پیوست و پس از حضور درخشان، دایی به تیم السد قطر پیوست. پس از السد قطر دایی به همراه کریم باقری به تیم آرمینیا بیله ‌فلد آلمان پیوست، دایی در این تیم بین سال‌های ۱۹۹۸-۱۹۹۷، ۲۵ بار به میدان رفت و فقط توانست ۷ گل به ثمر برساند، در همان سال تیم آرمینیا بیله ‌فلد با کسب مقام هجدهمی بوندسلیگا به بوندسلیگای دو سقوط کرد.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

علی دایی پس از جدایی از آرمینیا بیله ‌فلد در سال ۱۹۹۸ به تیم بایرن مونیخ پیوست و پیراهن شماره ۲۴ را برتن کرد، در ۲۳ مسابقه‌ای که به میدان رفت توانست ۶ گل به ثمر برساند. دایی در بایرن مونیخ اغلب به عنوان جانشین کارستن یانکر به میدان می‌رفت. وی پس از عملکرد ضعیف خود در بایرن مونیخ و اتمام قرار داد یکساله‌اش از این تیم جدا و به هرتابرلین پیوست، دایی در این تیم پیراهن شماره ۹ را برتن می‌کرد. دایی طی ۳ فصلی که برای هرتابرلین بازی کرد، آمار ناامید کننده‌ای از خود به جا گذاشت، مقصد بعدی دایی الشباب امارت بود، دایی با عقد قراردادی دو ساله به این تیم پیوست ولی باز در این تیم موفق نبود و بعد از گشت یکسال با وجود اینکه یکسال از قرارداد دایی باقی مانده بود از تیم کنار گذاشته شد.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

دایی بعد از ۷ سال دوری از وطن به تیم پرسسپولیس بازگشت، در اولین فصل حضور دایی بعد از ۷ سال، وی با به ثمر رساندن ۱۶ گل به عنوان آقای گلی لیگ برتر ایران انتخاب شد، دایی بعد از پرسپولیس به تیم صبا باتری و سپس سایپا پیوست، در تیم سایپا از فوتبال خداحافظی کرد.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

دایی و تیم ملی

دایی اولین بار در سال ۷۲ و در سن ۲۴ سالگی پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کرد، دایی برخلاف تیم‌های باشگاهی در تیم ملی بسیار خوب ظاهر شده و با به ثمر رساندن ۱۰۹ گل در دیدار‌های ملی رکورد جاودانه‌ای را از خود به جا گذاشت.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

 

جنجال‌های علی دایی

تصادف علی دایی: دایی به همراه برادر خود در سال ۹۰ در محور اصفهان – کاشان با خودروی پرادو از مسیر جاده خارج و منجر به واژگونی خودرو شد. دایی در این تصادف به شدت مجروح گردید، ولی خوشبختانه این تصادف تلفات جانی نداشت. دایی پس از این تصادف از شرکت تویوتا به علت باز نشدن ایربک‌های ماشین شکایت کرد ولی این شکایت نتیجه‌ای دربر نداشت، اما باعث کاهش قیمت پرادو در بازار خودرو ایران شد.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

شکایت دایی از مایلی‌کهن: طی سخنان و اعتراضات مایلی‌کهن از علی دایی و وجود اختلاف بین این دو شخص نهایتا علی دایی از آقای مایلی‌کهن در تاریخ نهم اردیبهشت ۸۷ رسما شکایت کرد، که در این دادگاه مایلی‌کهن محکوم و به مدت یک‌سال از مصاحبه با رسانه‌ها محروم شد. اما این اختلافات بین دایی و مایلی‌کهن تمامی نداشت و دایی درسال ۹۳ یک‌ بار دیگر از مایلی کهن شکایت کرد که آقای مایلی‌کهن این‌ بار به ۴ ماه حبس و پرداخت ۱۰۰ هزار تومان جزای نقدی محکوم شد. مایلی کهن در ۲۰ آبان سال ۹۳ به اوین منتقل شد که بلافاصله با واسطه‌گری بسیاری از پیشکسوتان فوتبال، دایی با نوشتن نامه‌ای رضایت خود را اعلام کرد.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

دایی و محسن قهرمانی: پس از بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان در نیم فصل نخست ۹۳ – ۹۲ که به میزبانی تیم اصفهانی بود، برگزار شد، طی اشتباهات فاحش محسن قهرمانی در این مسابقه، موجب انتقاد شدید علی دایی از داور شد و در کنفرانس خبری دایی گفت که داور به سمت حریف غش کرده بود. طی این اتهامات کار به دادگاه و شکایت کشی کشیده شد که با مستنداتی که از طرفین ارائه شد، محسن قهرمانی ۸ ماه از داوری محروم و علی دایی توبیخ گردید.

بیوگرافی آقای گل جهان علی دایی

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.