با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

بیوگرافی آندره‌آ پیرلو

 

زندگی نامه پیرلو اسطوره فوتبال ایتالیا
اسطوره‌های ورزشی: بیوگرافی آندره‌آ پیرلو

 

زندگی شخصی

آندره‌آ پیرلو در ۱۹ مه ۱۹۷۹ در شهر فلرو ایتالیا چشم به جهان گشود، پیرلو دارای یک برادر و خواهر می‌باشد.

آندره‌آ پیرلو

 

بازی‌های باشگاهی

وی اولین بازی خود را در سال ۱۹۹۵ مقابل تیم رجینا به میدان رفت، بعد از درخشش و پیوستن به تیم اصلی برشا، توسط اینتر میرکا لوچسکو (سرمربی وقت اینترمیلان) خریداری شد، ولی نتوانست موفقیت خود در تیم برشا را تکرار کند و به توصیه مارچلو لیپی به صورت قرضی به تیم رجینا پیوست، وی درخشش قابل توجهی در تیم رجینا داشت و یک فصل رویایی را در این تیم پشت‌سر گذاشت. با بازگشت پیرلو به اینتر مارچلو لیپی از اینتر اخراج شد و هدایت اینترمیلان را مارکو تاردلی برعهده گرفت با وجود اینکه تاردلی، پیرلو را به خوبی می‌شناخت ولی چندان به بازی پیرلو اعتقادی نداشت و این امر موجب شد تا پیرلو اینتر را ترک کند و نیم فصل دوم خود را به صورت قرضی برای تیم سابق خود یعنی برشا بازی کند.

آندره‌آ پیرلو
بعد از سه فصل حضور ناامید کننده پیرلو در اینتر، پیرلو به تیم همشهری یعنی آث میلان پیوست، پاقدم پیرلو در میلان بسیار خوب بود و به محض بستن قرارداد، آث میلان نه میلیون دلار سود کرد. تیم آث میلان برای پیرلو بسیار میمون بود و توانست با این تیم دوبار فاتح سری‌آ ایتالیا، دو بار قهرمان جام قهرمانان اروپا و در سال ۲۰۰۵ دومین بازی‌ساز برتر جام باشگاه‌های اروپا شود. بعد از جدایی از آث میلان، وی با یک قرار داد تا ژوئن ۲۰۱۴ به محبوب‌ترین تیم فوتبال ایتالیا پیوست، اولین بازی خود در پیراهن یوونتوس را در مقابل تیم فوتبال اسپورتینگ لیسبون به میدان رفت و توانست بازی قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد.

 

بازی‌های ملی

آندره‌آ پیرلو اولین بازی ملی خود را مقابل تیم ملی آذربایجان به میدان رفت، با دو گلی که در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ به تیم فوتبال اسکاتلند زد، موجب تضمین صعود تیم ملی فوتبال ایتالیا به جام جهانی شد. با بازی های درخشان پیرلو ایتالیا توانست در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ حضور پیدا کند و در بازی فینال هم با پاس گل پیرلو ایتالیا به گل تساوی دست یافت و در ضربات پنالتی از سد فرانسه گذشت و فاتح جام جهانی شد. این تنها جامی بود که پیرلو توانست در جام‌ جهانی بدست بیاورد.

 

افتخارات پیرلو در یک نگاه

کسب مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن
کسب مقام بهترین پاسور گل جام‌جهانی ۲۰۰۶
کسب دو مقام قهرمانی سری‌آ در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱
کسب مقام قهرمانی با تیم یوونتوس در سال ۲۰۱۲
کسب مقام سوم، دوم، چهارم بهترین بازی‌ساز در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۱۲
کسب چهارمین بازیکن برتر یورو ۲۰۱۲
کسب هفتمین بازیکن برتر جهان در سال ۲۰۱۲

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.