با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

ترفندهای برتر ویندوز ۸

شاید برای کسانیکه با ویندوز ۸ کار نکرده باشند و تازه بخواهند شروع کنند، کمی خسته کننده و نا آشنا باشد اما با یاد گرفتن برخی نکات و ترفندها می‌توانید ارتباط خوبی با این ویندوز برقرار کرده و کارهای خود را به راحتی انجام دهید.

ترفندهای برتر ویندوز 8

 

اکنون به معرفی برخی ترفندهای برتر ویندوز ۸ می‌پردازیم:

 

۱- از لبه‌ها و گوشه‌ها برای کاربرد بیشتر استفاده کنید

اگر صفحه نمایش لمسی دارید به آسانی می‌توانید از چپ به راست و برعکس بروید. در هرصورت دسترسی به قابلیت‌های ویندوز گردی در ویندوز ۸ بسیار ساده است، اما جلوی چشم شما قرار ندارد تا بتوانید با استفاده از ماوس آن‌ها را انتخاب کنید! باید ماوس را به گوشه های صفحه ببرید تا همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی منوهای مخفی اطراف صفحه را ببینید. نخست ماوس را در تمامی گوشه‌ها و لبه‌های صفحه حرکت دهید تا آنچه مخفی شده را ببینید! همین حالا امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد؟

 

۲- جستجو با استفاده از start screen

در ویندوز ۷ برای دسترسی سریعتر به اکثر برنامه‌ها و میانبرها از منوی Start استفاده می‌شد. اما در ویندوز ۸ Start Screen جایگزین منوی استارت شده است و آیکن برنامه ها و میانبرها در این صفحه قرار می گیرد. start screen برای کسانی که تازه به ویندوز ۸ آشنا شده‌‌اند ممکن است کمی دشوار باشد. اما هنگامی که ترفندها را یاد بگیرید برایتان به مرور آسان‌تر خواهد شد و به آن عادت می‌کنید. با تایپ کردن هر برنامه و فایلی که می‌خواهید، روی start screen به آسانی آن‌ها را برایتان نشان خواهد داد.

 

۳- دریافت نرم افزار از فروشگاه ویندوز

مایکروسافت یک راه مناسب برای کاربران خود جهت دریافت آسان‌تر برنامه از اینترنت فراهم کرده است. تمام کاری که نیاز به انجامش دارید نصب فروشگاه ویندوز و پیداکردن برنامه مورد نظرتان از میان خیل عظیم برنامه هاست. ده‌ها هزار برنامه هر ماه به فروشگاه اضافه خواهد شد و قطعا برنامه مورد نظرتان در بین آنها یافت می‌شود.

 

۴- رمز عبور تصویری

یکی از قابلیت‌های جالب در ویندوز ۸ استفاده از رمز عبور تصویری است. از آنجایی که ویندوز ۸ بیشتر برای دستگاه‌های موبایل بهینه سازی شده است، می‌توانید از PIN یا رمز عبور تصویری استفاده کنید. برای پیکربندی گزینه‌های امنیتی برای ورود به سیستم، از طریق کنترل پنل گزینه های sign in را بررسی و ثبت نام کنید.

 

۵- بستن برنامه‌ها در ویندوز ۸

یکی از چیزهایی که ممکن است برای کاربران ویندوز ۸ خسته کننده به نظر برسد سبک جدید بستن برنامه‌هاست. برخلاف ویندوزهای پیشین که علامت ضربدر معروف را برای بستن برنامه ها به کار می بردیم در ویندوز ۸ بستن برنامه‌ها متفاوت است. اگر از صفحه نمایش لمسی استفاده می‌کنید به راحتی برنامه را بگیرید و آن را به سمت پایین درگ کنید تا بسته شود. اگر صفحه نمایشتان غیر لمسی است، با فشاردادن دکمه‌های Alt-F4 می‌توانید برنامه‌ها را ببندید.

 

۶- استفاده از کلید ویندوز

کلید ویندوز در ویندوز ۸ بسیار مفید است. می‌توانید از آن برای حرکت سریع بین صفحه‌ی start و دسکتاپ در یک چشم به هم زدن استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید برنامه ای را باز کنید به آسانی دکمه ویندوز را فشار دهید تا start screen باز شود، سپس نام برنامه‌ای را که می‌خواهید باز کنید تایپ کرده و Enter را بزنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.