با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

تلفن‌هایی که شامل طرح رجیستری می‌شوند

تلفن‌هایی که شامل طرح رجیستری می‌شوند

این روزها سؤالات زیادی درباره طرح رجیستری برای کاربران پیش می‌آید. خیلی از افراد نگران این هستند که آیا گوشی فعلی‌ که دارند شامل طرح رجیستری می‌شود یا خیر؟ در این مطلب ما به شما تلفن‌هایی که شامل طرح رجیستری می‌شوند معرفی می‌کنیم و توضیحاتی را در این باره ارائه می‌دهیم.
طرح رجیستری از ۱ مرداد اجرایی می‌شود اما ابهامات زیادی در رابطه با این طرح وجود دارد. سؤالی که هم اکنون ممکن است در ذهن بسیاری از کاربران وجود داشته باشد این است: من یک موبایل در فلان تاریخ خریده‌ام و با اجرای این طرح من باید چه کار کنم؟
باید بگوییم که نیاز به انجام کاری نیست. هدف این طرح تلفن‌های نو و جدید است. اصولا این با عقل جور در نمی‌آید که متولیان طرح بخواهند تلفن‌همراه ۸۰ میلیون ایرانی را که از پیش خریده‌اند رجیستر کنند. چرا؟
۱- این کار واقعا امکان ندارد.
۲- اجرای این کار سخت و دشوار است و دولت هزینه زیادی را برای این کار متحمل خواهد شد.
۳- اختلال در شبکه به دلیل رجیستر نبودن تلفن‌ها زندگی مردم را فلج خواهد کرد.
بنابراین نتیجه می‌گیریم که هر تلفنی که تا قبل از اجرای طرح  با یک سیم‌کارت روشن شده و حتی یک تماس کوچک با آن برقرار شده باشد و یا حتی یک پیامک از طریق آن ارسال شده باشد با هیچ‌گونه مشکلی مواجه نخواهد شد.
بنابراین فقط تلفن‌های هوشمندی شامل این طرح می‌شوند که تا اول مرداد سیم‌کارت ایرانی در آن قرار گرفته نشده باشد و نشانه‌ای از فعالیت آن در شبکه‌ی GSM مشاهده نشده باشد. شنیده شده است در مواردی برخی از مغازه‌داران تلفن‌های خود را با سیم‌کارت فعال کرده‌ و به جعبه بازگردانده‌اند. باید مراقب این موضوع باشید. سودجویان همیشه در کمین هستند. برخی از مغازه‌داران نیز بنرهایی بر سر در مغازه‌هایشان زده‌اند که در آن نوشته شده است: رجیستر کردن تلفن‌‌های قدیمی! مراقب باشید که در دام این کلاهبردان گرفتار نشوید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۹ تیر ۱۳۹۵

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.