با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

توسعه پتانسیل درونی خود

در حالی که بسیاری از ما در زندگی شاد هستیم و چیزهایی که برنامه‌ریزی کرده‌ایم را به انجام می‌رسانیم، کمتر کسی برای داشتن پتانسیل بیشتر کمی بیشتر به خود فشار می‌آورد و تلاش می‌کند. در حالی که ما در انجام کارهای معینی در زندگی خوب هستیم اما می‌توانستیم بهتر باشیم اگر شجاعت و اعتقاد به خودمان برای آن داشتیم. پس افراد با توسعه پتانسیل درونی خود می‌توانند شگفتی‌های زیادی را برای خود به ارمغان بیاورند.

توسعه پتانسیل درونی خود
۱- جوانی خود را به یاد آورید. هنگام کودکی پر از ایده‌های بسیار عالی هستیم، آنها هرگز متوقف نمی‌شدند چرا که ما یک ذهن باز داشتیم و به خودمان اعتقاد داشتیم که می‌توانیم هر چیزی را انجام دهیم. با این حال، همانطور که ما رشد کردیم، ترس از انجام کار درست و سخن گفتن و تمسخر مانع از جریان تخیل و ایده‌های ما شد. ما افکارمان را به عقب برگرداندیم و این می‌تواند ما را از توسعه پتانسیل کامل متوقف کند.
۲- به یاد داشته باشید که هیچ راه درست و غلط برای تفکر وجود ندارد و علت اینکه چرا دیگران سعی می‌کنند به شما احساس حقارت دهند، زمانی که شما نظرات و ایده‌های خود را می گویید، این است که آنها آرزو می کنند این ایده و شجاعت صحبت کردن شما را داشته باشند. بنابراین روی مهارت‌ها و توانایی‌های خود تمرکز کنید و اجازه دهید افکارتان آزادانه پرواز کنند. آنها را استفاده کنید.
۳- به منظور رسیدن به موفقیت شما باید بدانید که شما گاهی اوقات اشتباه خواهید کرد، هیچ کس کامل نیست و اشتباهات خوب هستند و شما را آماده می کنند که آنها را شناسایی کنید و از آنها درس بگیرید. ویژگی‌هایی که شما می‌توانید پرورش دهید و به توسعه پتانسیل واقعی و کاملتان منجر می‌شود عبارتند از:
– کار سخت: همه وجودتان را وقف همه چیزی که انجام می‌دهید کنید و برای آنچه در زندگی می‌خواهید، تلاش کنید.
– داشتن صبر و شکیبایی: همه چیز یک شبه اتفاق نمی‌افتد، پس صبر کنید و پاداش خود را بگیرید.
– تعهد: نسبت به اهداف خود و آنچه می‌خواهید به آن برسید متعهد باشید. اهدافتان را در ذهن تعیین کنید و اجازه ندهید که چیزی و کسی در راه رسیدن به آنها مانعتان شود.
– مهارت‌های سازمانی: هر چه سازمانیافته‌تر باشید، راه موفقیت آسان‌تر خواهد بود، ایده‌های خود را قبل از عمل کردن به آنها به طور کامل برنامه ریزی کنید.
– یادگیری از اشتباهات: شما در طول راه اشتباه خواهید کرد، اما می‌توانید درس‌های ارزشمند از این اشتباهات بگیرید و به راه خود ادامه دهید.
– اعتماد به نفس: شما باید اعتماد به نفس داشته باشید و به خود و ایده‌های خود باور داشته باشید ، هیچ جایی برای شک وجود ندارد.
– واقع بین باشید: اهدافی را تعیین کنید که بتوانید به آن برسید. تعیین اهداف غیر منطقی و غیر قابل دسترس باعث شکست شما دوباره و دوباره خواهد شد.
۴- هنگامی که در حال توسعه پتانسیل کامل خود هستید، دو چیز مهم که باید به یاد داشته باشید عبارتند از: آنچه که شما از زندگی می‌خواهید و آنچه شما در واقع می‌توانید انجام دهید تا آن را ممکن کنید. هنگامی که شما این حقایق را دریافتید، سپس شما می‌توانید به سمت اهدافتان بروید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.