با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

تکذیب ممنوع الکاری برخی خوانندگان

تکذیب ممنوع الکاری برخی خوانندگان از سوی حسین نوش آبادی:

هیچ خواننده ای ممنوع الکار نشده است

نشست خبری حسین نوش آبادی در چهارم آبان در سالن جلسات این وزارتخانه برگزار شد. او در این نشست راجع به مسائل مختلفی صحبت کرد، از جمله اینکه هیچ خواننده‌ای ممنوع الکار نشده است.

نوش آبادی پرونده ماجرای ممنوع الکاری خوانندگان را با این جمله «هیچ خواننده‌ای ممنوع‌الکار نشده است» پایان داد. نوش آبادی درباره اسامی خوانندگان ممنوع الکار توضیح داد: “وزارت ارشاد و دفتر موسیقی لیستی از هنرمندان ممنوع الکار منتشر نکرده است. این موضوع صحت ندارد؛ برخی سایت‌ها لیستی را منتشر کرده‌اند که از سوی ارشاد تکذیب می‌شود. طبق ضوابط با هر فرد هنجار شکن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. این فهرست برای دفتر موسیقی نیست و ما خواننده ممنوع الکار داخلی نداریم. اگر شائبه همکاری افرادی با شبکه‌های خارج پدید آید با آنها برخورد خواهد شد. اگر دیگران صوت و تصویر را به شبکه‌هایی ارسال کرده باشند و مشخص شود قصدی نداشته‌اند، آنها می‌توانند تعهد به اصلاح رفتار دهند. از سویی هم قانون روشن است.”

او همچنین راجع به تدوین شیوه‌نامه برگزاری کنسرت‌ها با نیروی انتظامی افزود: پیش نویس این همکاری در قالب شیوه نامه نوشته شده و در حال پیگیری است اما اختلاف مفاد برخی بندها و فصل‌ها کمی کار را عقب انداخته است. ما منتظر نهایی شدن آن هستیم. وی درباره فیلم دردسرساز از اپرای عاشورا گفت: اجرای این برنامه هنری برای تعظیم و بزرگداشت قیام امام حسین (ع) کار قابل تقدیری است. این اپرا با به کارگیری هنرمندان توانمند و نثر از متون قدیمی، کار ارزشمندی به شمار می رود که در بسیاری از کشورهای اسلامی قابل ارائه است. وی بیان کرد: “اینکه کسانی بتوانند قیام امام حسین (ع) اینطور هنرمندانه به تصویر بکشند، کار خیلی خوبی است. و اگر ضعفی وجود دارد، می بایست هنرمندانه آن را تذکر داد.”

نوش آبادی در ادامه  افزود: اگر در پشت صحنه در حال تست صدا و یا در حال اجرا از نمایی نزدیک تصویری به صورت هدف دار ضبط شود، برای این است که این کار فرهنگی را زیر سوال ببرند؛ در حالی که بنده و وزیر ارشاد در اجرای اپرا حضور داشتیم و اتفاقی مبنی بر تکخوانی خانم و یا حاشیه‌هایی که در مورد پوشش افراد مطرح می‌شد، نبوده است. او همچنین بیان کرد: اعتقاد دارم، اپرای عاشورا با یک روش هنرمندانه یک تعزیه خوانی مدرن بوده است، هر اندیشه و یا هر اعتقادی اگر در قالب هنر بیاید ماندگار می‌شود و راز و رمز ماندگاری عاشورا در همین ارتباط است.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ آبان ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.