با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

جاده‌های هوشمند

یک برنامه جدید که دیدگاه‌های مختلف را با ایده‌های نوآورانه پیوند می‌دهد و در جاده‌های هوشمند به کار می‌رود.
بزرگراه هوشمند نتیجه یک همکاری فشرده بین سازنده و توسعه دهنده‌ای به نام هیمنز (Heijmans) و طراحی به نام «دان روزگارد» است. پایداری، ایمنی و ادراک، کلید‌های این فکر هستند و جدیدترین فن‌آوری در انرژی و نور را منعکس می‌کنند. از دهه هشتاد بسیاری درباره بزرگراه‌های هوشمند نوشته‌اند، با این حال تا به امروز بیشتر نگاه‌ها و تمرکز روی ماشین‌ها بوده‌اند. هیمنز و دان روزگارد توسط سازمان نوآوری‌های جاده‌ها با طرح‌هایی مانند خطوط درخشان، اشکال متحرک، تعامل نور و خطوط الکتریکی به این مشکل در مقیاس بزرگ رسیدگی می کنند. آنها با همکاری با همدیگر در صدد برآمدند تا جاده‌های پایدار و تعاملی با روشنایی هوشمند و علائم راهنمایی رانندگی که با وضعیت جاده‌ها وفق پیدا کنند را بسازند. تعامل بین استودیو روزگارد و دانش و تجربه تخصصی هیمنز بهترین‌های جهان را به ارمغان می آورند. هرچند که تفاوت بین دو شرکت بسیار بزرگ است اما آنها مهم‌ترین اهدافشان را به اشتراک می گذارند.

 

خطوط درخشان

خطوط درخشان:

در روش «تابش پوشش جاده در تاریکی» انرژی را در طول روز جذب می کنند و در شب می تابانند. خطوط نور را تا ۱۰ ساعت ساطع می کنند و یک جایگزین مطمئن و پایدار برای جاده‌های تاریک می‌باشند.

 

 

اشکال متحرک

اشکال متحرک:

علامت گذاری‌های کنترل شده با دما. بسته به دما، نور را محو و دوباره شفاف می‌کند. این علامت‌ها وقتی سطح جاده لغزنده است، به راننده‌ها هشدار می‌دهد و رانندگان، تعامل مستقیم با جاده را تجربه می کنند.

 

خطوط الکتریکی

خطوط الکتریکی:

شارژ القایی به ماشین‌های الکتریکی این امکان را می‌دهد که خودشان را در حین رانندگی شارژ کنند. خطوط الکتریکی راهی نو، در حمل و نقل پایدار است.

 

نور تعاملی

نور تعاملی:

نورهای تعاملی با سنسور کنترل می‌شوند. آنها تنها در زمانی که ترافیک زیاد است، روشن می شوند. این یک جایگزین پایدار و به صرفه برای نورهای مداوم است. نور پردازی تعاملی همچنین سرعت‌ را کنترل می‌کند.

 

خطوط پویا

خطوط پویا:

خطوط سطح جاده قابل تبدیل به خطوط پیوسته و نقطه چین هستند. کنترل کننده‌های ترافیک بسته به شرایط قابل تنظیم هستند. خطوط پویا به مدیریت ظرفیت هم کمک می کند.

 

مسیر دوچرخه ون گوگ

مسیر دوچرخه ون گوگ:

مسیر دوچرخه‌ای تعاملی با طراحی منحصر به فرد شامل هزاران سنگ درخشان است که الگوهایی به وجود می‌آورند که در طول روز شارژ می‌شوند و در طول شب نور را منعکس می‌کنند. مسیر دوچرخه‌ای ون گوگ از تکنیک‌های ساطع کننده نور در بزرگراه‌ها استفاده می‌کند. فعل و انفعالاتی از نور و شعر و تفسیر مدرن منسوب به ونسان ونگوگ با میراث فرهنگی و نوآوری در این منظره جدید و عمومی ادغام شده اند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.