با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

خرید رژ لب مناسب

به نظر ساده می‌رسد، به فروشگاه بروید و رژلب بخرید! اما این روزها تنوع انتخاب زیاد است و رژلب‌ها مواد تشکیل دهنده متنوعی دارند. قبل از خرید، باید بدانید که رژ لب دقیقا از چه چیزهایی تشکیل شده است و آیا مناسب خرید است یا نه. برای خرید رژ لب مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 

خرید رژ لب مناسب

 
۱- رژ لب را کنار دهان خود بگیرید تا ببینید آیا مناسب چهره شما است یا نه. از زدن رژ روی انگشتان، لب و دستتان خودداری کنید چون این کار بهداشتی نیست. اگر احساس کردید نیاز دارید آن را تست کنید، سطح رژ لب را به دستمال کاغذی زده و به لب خود بزنید. برخی از فروشگاه‌ها هم تستر دارند که می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید.
۲- مواد تشکیل دهنده آن‌را بررسی کنید. اگر حساسیت دارید مراقب مواد شیمیایی باشید. گفته می‌شود زنان در طول زندگی خود حدود ۲ تا ۳ کیلوگرم رژ لب می‌خورند!! (در حدود ۱۰۰ عدد). مطمئن شوید چیزی که می‌خورید خوش طعم باشد!
۳- از فروشندگان، تستر یا نمونه بخواهید. اگر هنوز هم در مورد رنگ و یا نوع رژلب مطمئن نیستید، گیشه‌های فروش معتبر نمونه‌هایی دارند تا در خانه امتحان کنید.
۴- رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر اساس رنگ پوستتان رنگ مناسب را انتخاب کنید. اگر پوستتان توناژ صورتی دارد، رنگ‌های سرد را انتخاب کنید و اگر پوستی با توناژ زرد دارید، رنگ‌های گرم بهتر هستند.
۵- دوست دارید رنگ رژلبتان چقدر پررنگ باشد. قاعده کلی این است که در طول روز از رنگ‌های طبیعی‌تر و در عصر و یا در زیر نور از رنگ‌های پررنگ‌تر استفاده کنید.
۶- در هنگام انتخاب رنگ رژلبتان باید رنگ لباس و چهره‌تان را مد نظر داشته باشید. در هنگام خرید رنگی که مورد علاقه‌تان است و معمولا از لباس‌هایی با آن رنگ استفاده می‌کنید را بپوشید تا در انتخاب رنگ راحت‌تر باشید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.