با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

داروهای کاهش دهنده میل جنسی

داروهای کاهش دهنده میل جنسی

کاهش میل جنسی یکی از مواردی است که می‌تواند در زندگی زناشویی مشکل ساز باشد. در این مقاله به داروهایی که میل جنسی را کم می‌کنند اشاره‌ای خواهیم داشت. اگر چند وقتی است که کمتر به رابطه جنسی با همسرتان علاقه دارید و یا کلا میلی به رابطه جنسی با همسرتان ندارید این مسئله را جدی گرفته و به پزشک مراجعه کنید. اما قبل از آن توصیه می‌کنیم مقاله زیر را در رابطه با داروهایی که میل جنسی را کم می‌کنند مطالعه کنید:

 

متأسفانه در کشور ما هر کس دکتر خودش شده است و خودسرانه برای خودش دارو مصرف می‌کند. حالت بدتر از این هم هست! داروهای خودشان را به دیگران هم توصیه می‌کنند و برایشان نسخه می‌پیچند! داروخانه‌ها هم که گویا راحت‌تر از قبل دارو در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. این افراد بدون مراجعه به پزشک و بر اساس تجربه شخصی خود و توصیه دوستان و آشنایان به خوددرمانی اقدام می‌کنند. اما باید بدانند که تشخیص بیماری و تجویز دارو موضوع پیچیده‌ای است و داروها ممکن است عوارض جانبی خطرناکی داشته باشند. ممکن است فرد بخواهد با تجویز خودسرانه دارو  ناحیه‌ای از بدن را بهبود بخشد اما باعث بروز عارضه‌ای در ناحیه دیگری از بدن شود. حکایت کسی که می‌خواهد ابرو را درست کند چشم را کور می‌کند! پس اگر مبتلا به بیماری شدید، نزد پزشک متخصص بروید تا او برایتان دارو تجویز کند و داروها را در مدتی که تعیین می‌کند مصرف کنید.

داروهای کاهش دهنده میل جنسی عبارتند از:

 

قرص های ضدبارداری و کاهش میل جنسی

قرص‌های ضد بارداری از سال ۱۹۷۰ به بعد رایج شدند و سهم بسزایی در کیفیت زندگی افراد داشتند. اما با تمام فوایدی که این قرص‌ها دارند ممکن است تعادل هورمون‌های جنسی را در خانم‌ها به هم ریخته و اثرات منفی بر روی میل جنسی داشته باشند.

 

کاهش میل جنسی با داروهای ضدافسردگی

کسانی که دچار بیماری افسردگی هستند، برایشان داروهایی تجویز می‌شود که سروتونین را افزایش داده و خلق و خو را بهتر می‌کند. اما این داروها با افزایش سروتونین، تجمع دوپامین و اپی‌نفرین را در مغز کاهش می‌دهند و کاهش دوپامین و اپی‌نفرین در مغز میل جنسی فرد را نیز کاهش می‌دهد.

 

آنتی هیستامین‌ها میل جنسی را کاهش می‌دهند

برای رفع مشکل آلرژی در فصل آلرژی و برای باز شدن مجاری تنفسی و رفع مشکل احتقان از آنتی هیستامین‌ها استفاده می‌کنند. اما همین آنتی هیستامین‌ها می‌توانند اثرات نامطلوبی روی میل جنسی افراد بگذارند.

 

استفاده از ماری جوانا به عنوان دارو

البته این مورد بیشتر در کشورهای خارجی دیده می‌شود اما به هر حال باید بدانید که استفاده از ماری جوانا برای بهبود بیماری و به عنوان دارو اشتباه است و نتایج بررسی‌های پزشکی حاکی از آن است که مصرف ماری جوانا در افراد میل جنسی را کاهش داده و یا مشکلات جنسی ایجاد می‌کند.

[تعداد: 11    میانگین: 2.6/5]
تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.