با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

داشتن احساس خوب در پایان روز

داشتن احساس خوب در پایان روز امریست که شاید برای هر کسی اتفاق نیفتد. گاهی اوقات، شما کارهای غیر معمولی انجام می‌دهید که می‌تواند این احساس را در شما ایجاد کند که کار اشتباهی انجام دادید و یا احساس بدی در مورد آنچه انجام دادید داشته باشید. شما ممکن است شروع به افسوس خوردن راجع به کاری که انجام داده‌اید یا چیزی که گفته‌اید بکنید، زیرا با انجام آن به احساسات کسی صدمه زده‌اید. شما نمی‌خواستید به آن شخص ضربه بزنید اما گاهی اوقات راجع به چیزی که می‌گوییم و کاری که انجام می‌دهیم دچار تردید می‌شویم. در پایان روز زمانی که برای خواب آماده می‌شویم می‌خواهیم احساس خوبی راجع به کارهایی که در طول روز انجام دادیم داشته باشیم و به طور کلی احساس خوبی راجع به خودمان داشته باشیم.

داشتن احساس خوب در پایان روز
۱- اجازه ندهید که اتفاق ییفتد. قبل از اینکه آن چیزهای تاسف بار اتفاق بیفتد اگر می‌توانید از آنها جلوگیری کنید.
۲- همیشه مثبت باشید. در مورد همه چیز و همه کس و در هر شرایط، مثبت فکر کنید حتی اگر احساس کنید که هیچ چیز مثبتی در زمان حال وجود ندارد.
۳- در هر شرایطی خوش بین باشید. به خصوص زمانی که همه چیز سخت به نظر می‌رسد .
۴- مهربان باشید. هنگامی که نسبت به همه چیز در اطرافتان مهربان باشید به نوعی به خودتان محبت می‌کنید. مهربانی صلح به ارمغان می‌آورد و صلح، مثبت اندیشی برایتان به ارمغان می‌آورد و به زودی هر کس در اطراف شما احساسات مثبت شما را دریافت خواهد کرد.
۵- قوی باشید. هنگامی که می‌خواهید قید همه چیز را بزنید ، قوی باشید. در مورد نتایج کار فکر کنید. در مورد همه کارهایی که برای رسیدن به جایگاه فعلی انجام داده‌اید فکر کنید. به طور خودکار قدرت پیدا خواهید کرد.
۶- افتخار کنید. به چیزهایی که انجام داده‌اید افتخار کنید، به احساسی که راجع به خودتان دارید افتخار کنید. هنگامی که کارهای صحیح انجام دهید و درست زندگی کنید، از آنچه انجام داده‌اید شرمنده نخواهید شد. از اینکه به دنیا نشان دهید چه کسی هستید نمی‌ترسید. می‌توانید به خودتان افتخار کنید.
هنگامی که این مراحل را انجام دادید، متوجه خواهید شد که هیچ افکار و احساسات منفی نسبت به خودتان، مردم و چیزهای اطرافتان و یا موقعیت‌هایتان ندارید. شما نه تنها احساس خوبی در مورد خودتان خواهید داشت بلکه در مورد زندگیتان نیز در پایان روز احساس خوبی خواهید داشت.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.