با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

داشتن پوستی نرم و ابریشمی (بخش ۱)

آیا پوست شما خشک و خشن است و پوسته پوسته می‌شود، مخصوصا در طول سردترین ماه‌های سال؟ کودکان به طور طبیعی پوستی نرم و ابریشمی دارند اما سال به سال با افزایش سن پوست دچار مشکلاتی می‌شود. این تکنیک‌ها، محصولات و روش‌های درمان را برای داشتن پوستی نرم و ابریشمی (بخش ۱) مطالعه کنید.
لایه برداری

پوست اغلب شروع به خشن شدن و پوسته شدن می‌کند
۱- پوست اغلب شروع به خشن شدن و پوسته شدن می‌کند و علت آن تجمع سلول‌های مرده پوست است. هوای خشک باعث می‌شود، لایه بیرونی پوست شروع به خشک شدن و پوسته پوسته شدن کند. برداشتن فوری سلول‌های مرده روی پوست، پوست شما را نرم‌تر می‌کند و به دلیل بهبود گردش خون در دراز مدت، پوستتان را ابریشمی می‌کند. برس‌های خشک مخصوص لایه برداری پوست در فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها به فروش می‌رسند. یک برس بدن ساخته شده از الیاف طبیعی انتخاب کنید. الیاف طبیعی روی پوستتان سازگارتر هستند، بنابراین از برس‌ها با موهای پلاستیکی اجتناب کنید.
– همیشه اطمینان حاصل کنید که برس و بدنتان هردو خشک هستند و بعد شروع به برس کشیدن کنید. برس یا قلم مو را از انگشتان پای خود به سمت بالا بکشید. روی قسمت‌هایی از بدنتان که خشک‌تر است بیشتر تمرکز کنید. روی پوست خود تا زمانیکه پاها و بازوها برس کشیده شوند کار کنید. باید حدود ۵دقیقه طول بکشد.
– اگر می‌خواهید روی صورتتان نیز برس بکشید، از برس‌های خاص با الیاف نرم‌تر استفاده کنید.

 

از اسکراب‌های لایه بردار استفاده کنید.
۲- از اسکراب‌های لایه بردار استفاده کنید. اسکراب‌ها معمولا از نمک یا شکر یا لوسیون که به پوستتان آبرسانی می‌کند، ساخته شده‌اند. هنگامی که در حمام هستید، مخلوط اسکراب را به قسمتی از بدن خود که می‌خواهید، بمالید و روی پوست خود بمالید. شکر یا نمک موجود در اسکراب، سلول‌های مرده پوست را بدون خراش و آسیب پوست از بین می‌برد.
– برای نتیجه بهتر، یک یا دوبار در هفته از اسکراب استفاده کنید. زیاد از این اسکراب‌ها استفاده نکنید زیرا در نهایت باعث خشک شدن پوستتان می‌شود. گر چه اسکراب، سلول‌های مرده و کثیف را از روی پوستتان از بین می‌برد، اما چربی‌های طبیعی روی پوستتان که از خشکی پوستتان جلوگیری می‌کند را نیز از بین می‌برد.
– اسکراب‌ها در فروشگاه‌های زیبایی موجود و تهیه آن آسان است. مواد زیر را ترکیب کنید و اسکراب خانگی تهیه کنید:
– ۲ فنجان نمک یا شکر
– ۲/۱ فنجان روغن زیتون یا روغن بادام
– ۴/۱ فنجان عسل
-۱ قاشق چایخوری وانیل یا چند قطره از اسانس مورد علاقه خود

 

 طور منظم اصلاح کنید
۳- به طور منظم اصلاح کنید. این تکنیکها نه تنها موهایتان را از بین می‌برد، بلکه سلول‌های مرده روی پوستتان نیز از بین می‌رود.
– پاهایتان را با لوسیون مرطوب کننده و یا کرم مخصوص اصلاح، به منظور جلوگیری از خشکی پوست اصلاح کنید بجای ژل اصلاح
– از وکس‌های حاوی مرطوب کننده استفاده کنید، مانند آلوئه ورا.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۳ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.