با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

داشتن پوستی نرم و ابریشمی (بخش ۲)

با بخش دوم داشتن پوستی نرم و ابریشمی با ما همراه باشید:

داشتن پوستی نرم و ابریشمی (بخش 2)

 

۱- هر روز از لوسیون استفاده کنید

برای حفاظت پوستتان از هوای خشک پوستتان را با یک لایه مرطوب کننده بپوشانید تا پوستتان نرم و ابریشمی شود. از یک لوسیون آبرسان برای پوست‌های خشک استفاده کنید. بلافاصله بعد از حمام هنگامی که هنوز پوستتان مرطوب و گرم است، از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوستتان نرم شود.
– مقدار کمی از لوسیون را همیشه با خود همراه داشته باشید تا بیرون از خانه هنگامی که پوستتان خشک شد از آن استفاده کنید.
– کرم های ضد آفتاب مرطوب کننده، گزینه خوبی برای صورتتان است زیرا به طور همزمان هم به صورتتان آبرسانی می‌کند، هم از آن در برابر اشعه‌های خورشید محافظت می‌کند.

 

۲- پوست خود را عمیقا نرم کنید

هنگامی که لوسیون به اندازه کافی پوستتان را نرم نمی‌کند، وقت آن است که از نرم کننده‌های عمیق پوست همراه روغن استفاده کنید. این فرایند ممکن است کمی کثیف به نظر برسد اما نتیجه‌اش پوست نرم و لطیف خواهد شد که می ارزد. مراحل زیر را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید: روغن را به تمام بدن خود ماساژ دهید. از روغن زیتون، روغن بادام روغن جوجوبا می‌توانید از فروشگاه مواد غذایی، عطاری‌ها تهیه کنید.
– وقتی که روغن را به بدنتان می‌مالید از لباس‌های آستین بلند و یا شلوارهای بلند، هنگام خواب استفاده کنید تا از چرب شدن تختتان جلوگیری شود.
– از شلوارهای پنبه‌ای به جای شلوارهای ابریشمی و یا پارچه‌های دیگر استفاده کنید تا از لکه دار شدن شلوار جلوگیری کنید. اگر مایل باشید می‌توانید دستکش و جوراب هم بپوشید.
– صبح دوش بگیرید و از مرطوب کننده استفاده کنید. پوستتان به طرز باور نکردنی بعد از درمان عمیق با روغن صاف و لطیف خواهد شد، مانند بدن نوزادان.

 

۳- از انواع مختلف مرطوب کننده استفاده کنید

همه مرطوب کننده‌ها روی همه نوع پوست جواب نمی‌دهد. ممکن است بعضی از لوسیون‌های تجاری که حتی برای پوست‌های فوق العاده خشک ساخته شده است، بر روی پوستتان نتیجه لازم را نداشته باشد. انواع مختلف مرطوب کننده‌ها را استفاده کنید تا مرطوب کننده سازگار با پوستتان را پیدا کنید.
– روغن نارگیل پوست را صاف و نرم می‌کند.
– روغن قلم برای درمان خشکی زانو و آرنج در زمستان مفید است.
– لانولین یک ماده طبیعی است که گوسفند تولید می‌کند، برای اینکه پشم خود را نرم و ضد آب نگه دارد.
– آلوئه‌ورا یک مرطوب کننده ملایم روزانه است که از چرب شدن پوستتان نیز جلوگیری می کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.