با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

داشتن پوستی نرم و ابریشمی (بخش ۳)

با بخش سوم داشتن پوستی نرم و ابریشمی (درمان با روش اسپا) با ما همراه باشید:

داشتن پوستی نرم و ابریشمی

 

۱- حمام بلغور جو بگیرید. بلغور جوی دوسر دارای اثرات تسکین دهنده است و خواص درمانی دارد و پوست با جذب عصاره جو، نرم خواهد شد. شما ممکن است با حمام کردن به طور مستقیم در بلغور جو مخالف باشید، اما یک راه ساده‌تر دیگر برای به دست آوردن مزایای بلغور جو وجود دارد:
– مقداری از جو را در یک قطعه تور بریزید و بالای آن را گره بزنید.
– وان حمام را از آب گرم (نه داغ) پر کنید و پارچه بلغور را در وان قرار دهید.
– همانطور که در وان خیس می خورید بسته بلغور جو را روی تمام بدن خود فشار دهید. بر روی محل‌های خشک و یا تحریک پذیر بیشتر تمرکز کنید.
۲- یک بسته جلبک دریایی را امتحان کنید. این درمان به منظور بهبود رنگ پوست طراحی شده است. یک بسته جلبک دریایی بدون نمک خریداری کنید. یک کاسه بزرگ را با آب سرد پر کنید و تکه‌های جلبک دریایی را در آن قرار دهید. خود را با حوله بپوشانید و نوارهای مرطوب جلبک دریایی را روی پوست خود قرار دهید. اجازه دهید روی پوستتان خشک شوند تا زمانی که شروع به چروک خوردن کنند. سپس آنها را از پوست خود بردارید. پوست خود را شستشو دهید و با روغن یا لوسیون رطوبت رسانی کنید.
۳- یک ماسک بسازید. ماسک‌ها روی پوست یا بدن استفاده می‌شوند تا پوست را صاف و لایه برداری کنند. از داروخانه یک ماسک بخرید یا از مواد موجود در آشپزخانه‌تان ماس خانگی بسازید.
– یک ماسک لیمو و عسل بسازید. ۲ قاشق چاخوری آرد را در کاسه‌ای بریزید. ۲ قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کنید و به صورت یا نقاط خشک دیگر بدنتان بمالید. ۳۰ دقیقه روی پوستتان قرار دهید، سپس با آب سرد بشویید. با این حال از گذاشتن طولانی مدت آبلیمو روی پوستتان بپرهیزید، زیرا ممکن است منجر به بیماری phytophotodermatitis شود که منجر به تولید یک سوختگی شیمیایی دردناک روی پوستتان شود.
– یک ماسک شیر بسازید. بعد از دوش گرفتن یک توپ پنبه‌ای بردارید و آن را در شیر فرو کنید. پنبه را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید شیر خشک شود. بعد از اینکه شیر کاملا توسط پوستتان جذب شد، صورت خود را با آب سرد بشورید تا منافذ پوستتان بسته شوند. می‌توانید همچنین شیر را به وان حمام برای نرم کردن کل بدنتان استفاده کنید.

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 3/5]
تاریخ: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.