با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دانستنی‌های سفر به دبی

دبی یکی از پر گردشگرترین مراکز آسیاست. مخصوصا ایرانی‌ها که علاقه خاصی به دبی دارند. در این راستا دانستنی‌های سفر به دبی را در قالب مقاله‌ای برایتان آماده کرده‌ایم که شما را به خواندن این نکات مهم و ضروری دعوت می‌کنیم.

دانستنی‌های سفر به دبی

برای ایرانیانی که تجربه سفرهای خارجی را دوست دارند، دبی یکی از بهترین گزینه‌هاست. البته امروزه متقاضی برای سفر به سواحل خلیج فارس کمتر شده است و مانند سابق رونق ندارد. دلیل آن هم می‌تواند وضعیت نامشخص ارز و حذف ارز مسافرتی باشد. تا چندی پیش اگر کسی قصد سفر به دبی را داشت از ۱ ماه پیش باید رزرو می‌کرد اما این روزها هر زمانی که شما اراده کنید، می‌توانید تورتان را خریداری کنید. نکات زیر را در سفر به دوبی به خاطر داشته باشید.

سافاری دوبی

قرارداد ارزان و محکم بنویسید

در قرارداد تور، حواستان به موارد ذکر شده در آن قرارداد باشد. به یاد داشته باشید که در قرارداد تور باید تعداد روزهای سفر و مسئولیت‌هایی که تور تقبل می‌کند که شامل بازدیدهایی که خواهید داشت، تعداد وعده‌های غذایی که تور باید به مسافرین بدهد، نوع هواپیما یا اتوبوسی که با آن سفر می‌کنید و… می‌شود. متأسفانه برخی مسافران به این موارد داخل قرارداد آگاه نیستند و تورها نیز از این مسأله سوء استفاده می‌کنند و با باز گذاشتن حفره‌های قانونی در قرارداد در صورت بروز مشکل از زیر بار تعهداتشان در می‌روند. به طور مثال توری زمینی خریداری کرده‌اید و ممکن است اتوبوسی که قرار بوده که شما را به مقصد برساند عوض شده و برایتان اتوبوسی با کیفیت و مدل پایین‌تر در نظر گرفته‌اند. این دست موارد بیشتر در زمانی رخ می‌دهند که تور شما به این نتیجه می‌رسد که برگزاری سفر برایش مقرون به صرفه نبوده است!

در این میان شرکت‌هایی نیز هستند که ظرفیتشان هنوز تکمیل نشده است و تنها ۱ یا ۲ روز به اجرای تورشان مانده است. سیستم آژانس‌های مسافرتی به این صورت است که آنان پرواز را چارتر کرده و هتلی در مقصد تور کرایه می‌کنند. تصور کنید که نتوانند ظرفیت تورشان را پر کنند. مسلما ضرر زیادی متحمل خواهند شد. در نتیجه برای جلوگیری از این ضرر آن‌ها برای تکمیل ظرفیت، اقدام به فروش ارزان تورهای خود در آخرین لحظات می‌کنند. به طور مثال آژانسی مسافرتی تورش را با کاهش قیمت بین ۱۰ تا ۵۰% می‌فروشد. حتی برخی از آژانس‌ها بیشتر از این نیز کاهش قیمت دارند. در فصل‌هایی که مسافر زیاد است، تورهای اینچنینی تعدادشان بیشتر است زیرا آژانس‌های مسافرتی بیشتر از همیشه پروازها را چارتر می‌کنند. برای کسانی که پایه مسافرت هستند و همیشه چمدانشان برای سفر آماده است موقعیت خوبی است تا در سایت‌هایی که به نام تورهای لحظه آخری هستند ثبت نام کنند و در جریان آخرین اخبار این تورها قرار بگیرند. به این ترتیب می‌توانند با رقمی مناسب به یک مسافرت خوب بروند.

دوبی

دبی کجاست؟

دبی در جنوب ایران قرار گرفته است و با هواپیما از تهرات ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا به دبی برسید. بعد از ابوظبی، دبی بزرگترین شیخ‌نشین امارات است. کشور امارات با مساحت ۳۸۸۵ کیلومتر مربع امکانات گردشگری زیادی دارد. البته ناگفته نماند که اماراتی‌ها با جذب سرمایه‌های خارجی توانسته‌اند این امکانات را فراهم کنند.

 

وقتی به دوبی سفر کردید، این پیشنهادات و توصیه‌های ما را به خاطر بسپارید:

۱- در صورت نیاز به تاکسی سعی کنید از تاکسی‌های خاکستری‌رنگ استفاده کنید. ورودی این تاکسی‌ها، ۵ درهم است.

۲- اگرچه موبایل شما به طور خودکار رومینگ می‌شود اما پیشنهاد ما این است که برای تماس ۱ کارت تلفن ۳۰ درهمی و یا یک سیمکارت ۱۰۰ درهمی بخرید. به هیچ عنوان از تلفن هتل استفاده نکنید، زیرا مبلغ آن سرسام‌آور است!

۳- در صورت اقامت در هتل این را به خاطر داشته باشید که هر روز از ساعت ۱۰ صبح ماشینی برای بردن شما به ساحل و مراکز خرید البته به صورت رایگان جلوی هتل می‌ایستد.

۴- در صورتی که قصد خرید دارید بهتر است از بین پاساژها و مراکز خرید فراوانی که وجود دارد «انصار مال» را انتخاب کنید. هم قیمتش مناسب‌تر است و هم تنوع و کیفیت اجناسش بهتر است.

۵- به هیچ عنوان با خود داروهای کدئین‌دار و آرام‌بخش همراه نداشته باشید زیرا در صورتی که مأموران دبی متوجه شوند شما را دستگیر و جریمه می‌کنند. به طور کل در فرودگاه دبی به مسافران ایرانی خیلی سختگیری می‌کنند و شاید شما را مجبور کنند که کفش‌هایتان را نیز برای تفتیش در بیاورید!

۶- هم در فرودگاه ایران و هم دبی این نکته را به خاطر داشته باشید که مهر ورود و خروجتان باید پررنگ روی پاسپورت و ویزایتان کوبیده شود. اگر اینچنین نباشد به دردسر بزرگی می‌افتید و ممکن است ورود و خروجتان را غیر قانونی بدانند.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.