با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

درمان گرگرفتگی و خشکی چشم دوران یائسگی

درمان گرگرفتگی و خشکی چشم دوران یائسگی، از علایم شایع در این دوران:

درمان گرگرفتگی و خشکی چشم دوران یائسگیاز علائم یائسگی در زنان گرگرفتگی و خشکی چشم می‌باشد که با خوردن برخی از مواد غذایی این علائم کاهش یا تشدید می‌شود. در این مقاله تاثیر برخی از مواد غذایی را بر این علائم برمی‌شماریم که دوری از آنها به درمان گرگرفتگی و خشکی چشم دوران یائسگی منتج می‌شود.

 

سبزیجاتی که برگ تیره دارند مانند چغندر برای بهبود رنج‌های دوران یائسگی مفید است، ولی غذاهایی که تند و گرم هستند باعث تشدید گرگرفتگی می‌شوند. خانم‌هایی که در دوران یائسگی به سر می‌برند؛ تا می‌توانید ذغال اخته بخورید تا دچار عفونت ادراری نشوید. از دیگر علائم شایع در زنان یائسه، عفونت‌های ادراری است که ذغال اخته حاوی ترکیبات خاصی است که از ورود باکتری به دیواره مثانه ممانعت می‌کند و به این ترتیب شما را در برابر عفونت ادراری مصون می‌دارد. این عفونت‌ها به دلیل تغییر هورمون در این دوران بسیار شایع است.

 

سیب میوه‌ای است که علاوه بر پتاسیم حاوی فیبر نیز می‌باشد، مصرف سیب به زنان یائسه بسیار توصیه می‌شود، زیرا باعث کم شدن تری گلیسیرید و بهبود عملکرد قلب و کاهش التهاب در بدن می‌شود. برای بهبود خشکی چشم و جلوگیری از مبتلا شدن به خشکی چشم از مواد غذایی حاوی امگا۳ در ۲ یا ۳ وعده غذایی در هفته استفاده نمایید. زنان یائسه باید به شدت از مصرف الکل دوری کنند زیرا باعث افزایش سطح استروژن می‌شود و بر قند خون تاثیر منفی می‌گذارد و باعث افزایش وزن نیز می‌شود. مواد غذایی مانند چای، قهوه و کافئین نیز به شدت زیان آور است و باعث تشدید گرگرفتگی خواهد شد. در دوران یائسگی استعمال دخانیات ممنوع است زیرا علائم را تشدید می‌کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۱ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.