با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکوراسیون خانه‌های کوچک – بخش ۲

در ادامه قسمت قبلی دکوراسیون خانه‌های کوچک با ما همراه باشید با دکوراسیون خانه‌های کوچک – بخش ۲ :

دکوراسیون خانه‌های کوچک 3

اصرار به پیاده کردن همه ایده‌های طراحی خود نداشته باشید

درست است که هر کسی برای دکوراسیون و چیدن فضای داخلی خانه خود ایده‌های زیادی در سر دارد که دوست دارد همه آن‌ها را در خانه‌اش پیاده کند، اما فضای کوچک خانه را هم در نظر بگیرید. یادتان باشد فضایی که در اختیار دارید محدود است و شما قادر نیستید همه ایده‌های خود را در این خانه کوچک پیاده کنید. اگر بخواهید در همین فضای کوچک از تنوع رنگ و طرح پارچه برای مبل‌ها، پرده‌ها و کوسن‌های خود استفاده کنید، خانه را شلوغ و کوچک‌تر و دلگیرتر کرده‌اید. بهترین راه این است که ابتدا کاناپه‌ای را با رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید و سپس باقی لوازم خانه را در ۲ رنگ که با هم همخوانی دارند و ساده و بدون طرح و نقشه هستند بچینید.

 

فضای زیرپله‌ها را از دست ندهید:

در آپارتمان‌های کوچک امروزی مسئله کفش و جاکفشی هم برای خودش معظلیست! چه جاکفشی را در بیرون از خانه قرار دهیم و چه آن را به خانه ببریم و در گوشه‌ای از خانه قرار دهیم در هر ۲ صورت فضا را اشغال می‌کند و زیبایی چندانی برای خانه ندارد. اگر اهالی خانه کمی ایده داشته باشند، می‌توانند از فضای زیرپله در داخل خانه برای سروسامان دادن به کفش‌ها استفاده کنند. می‌توانید در پله‌های داخل و یا خارج خانه دکور بزنید و فضایی مناسب برای کفش‌های خود ایجاد کنید. اگر بتوانید این فضا را در داخل خانه برای کفش‌ها ایجاد کنید که بهتر هم هست و می‌توانید از آن دکور و قفسه برای جا دادن وسایل دیگر نیز استفاده کنید.

 

از چراغ مطالعه و قاب عکس دل بکنید!

همه دوست دارند در خانه میز کاری برای خودشان داشته باشند. اما فضای مناسب برای کار در خانه‌های کوچک امروزی به دست نمی‌آیند زیرا ما اگر بخواهیم میز کار داشته باشیم فقط به وجود میز رضایت نمی‌دهیم. روی میز حتما باید چراغ مطالعه باشد. حتما باید قاب عکس‌هایی روی میز باشند و این کار مستلزم میز بزرگی است که در خانه‌های کوچک امروزی امکان‌پذیر نیست. چه کار کنیم؟ بسیار ساده است. بی‌خیال چراغ مطالعه و قاب عکس‌ها و خرت و پرت‌های روی میز شوید! اگر این کار را بکنید، یک میز ساده کوچک در گوشه‌ای از خانه می‌تواند تبدیل به میز کار خوب و کم‌جایی برای شما شود. برای روشنایی می‌توانید از لامپ‌های رشته‌ای آویزان از دیوار استفاده کنید و قاب عکس‌هایتان را نیز می‌توانید به جای اینکه روی میز بچینید، به دیوار بزنید تا فضای میزتان نیز هدر نرود.

دکوراسیون خانه‌های کوچک 4

لازم نیست یک دست مبل کامل بخرید

خیلی از ما تصور می‌کنیم حتما باید در خانه‌هایمان یک دست مبل کامل وجود داشته باشد، در صورتی که اگر فضای خانه کوچک است، انجام این کار اشتباه است. اکثر ما با اینکه فضای خانه‌مان بیشتر از ۸۰ متر نیست اما باز هم یک دست مبل ۷ نفره در پذیرایی خانه‌مان کلی از فضای داخلی خانه را اشغال کرده است. این اشتباهی است که خیلی‌ها ناخواسته به آن دست می‌زنند. استفاده از یک نیم ست نیز می‌تواند در عین حال که فضای خانه را کمتر اشغال می‌کند، آن را زیباتر کند. نگران مهمان‌هایتان هستید؟ نگران نباشید. آن‌ها جای خود را پیدا می‌کنند.

 

طاقچه‌ها را فراموش نکنید!

خانه‌های قدیمی را اگر به یاد داشته باشید و در خانه‌های مادربزرگ و پدربزرگ‌هایتان دیده باشید، بالای بخاری و یا در گوشه و کنار خانه طاقچه و طاق‌هایی ساخته می‌شد که علاوه بر اینکه فضای اندرونی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌داد، ظاهر خوبی نیز در طراحی داخلی خانه داشت. پس از این ایده قدیمی‌ترها استفاده کنید. روی دیوارهایتان طاقچه قرار دهید و از میزهای گرد کوچک در کنج خانه‌هایتان استفاده کنید. لازم نیست روی میزها را با قاب عکس و یا آباژور انباشته کنید. روی میزها را خالی بگذارید و از دیوارکوب برای دیوارهایتان استفاده کنید. این کار را امتحان کنید، نتیجه آن در زیبایی خانه‌تان شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

 

در ادامه بخوانید:

دکوراسیون خانه‌های کوچک – بخش ۱

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۵ آبان ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.