با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

رابطه سلامت پوست با سلامت روان

آیا نگران پوست و موی خود هستید؟ از آنها بسیار مراقبت می‌کنید، اما هنوز هم علائم سن و سال و گودی سیاه دور چشم و ریزش مو را مشاهده می کنید؟ تا حالا به این فکر کرده‌اید که این اتفاق‌ها ممکن است به دلیل سلامت روانتان باشد؟ مراقبت از سلامت روان می‌تواند پوست و موهایتان را سالم نگه دارد. اکنون به رابطه سلامت پوست با سلامت روان می‌پردازیم.

رابطه سلامت پوست با سلامت روان

۱- عصبانیت خود را کنترل کنید

هنگامی که بسیار عصبانی می‌شوید بر روی پوستتان بسیار اثر می‌گذارد. عصبانی شدن می‌تواند پوستتان را پیر کند. وقتی عصبانی می‌شوید خودتان را کنترل کنید، نفس عمیقی بکشید، سعی کنید خودتان را آرام کنید، صبور باشید، به خودتان بگویید که این فقط یک اتفاق است و بعد از این همه چیز عادی خواهد شد. به یاد داشته باشید، یک فرد همیشه نمی‌تواند عصبانی باشد. خودتان را کنترل کنید و به پوستتان فکر کنید.

 

۲- تا دیروقت بیدار نمانید

افرادی که تا اواخر شب بیدار می‌مانند، دچار مشکلات پوستی مانند چین و چروک و لکه‌های تیره می‌شوند و سلامتشان به خطر می‌افتد. بنابراین سعی کنید کارتان را زود تمام کنید و در طول شب خواب کافی داشته باشید (حداقل ۷ساعت)

 

۳- در مورد هر چیزی بیش از حد به خودتان اضطراب وارد نکنید

اضطراب و یا تنش بیش از حد به موهایتان آسیب جدی وارد می‌کند. اضطراب بیش از حد باعث ریزش موهایتان می‌شود. و در بدن شما هورمون با اضطراب شما باعث ریزش موهایتان می‌شود. پس زیاد نگران نشوید و در مورد همه چیز خوشبین باشید.

 

۴- به طور منظم ورزش کنید

ورزش برای بدنتان و همچنین پوست و مویتان مفید است. ورزش‌های منظم خونتان را سالم می‌کند و این خون سالم در بدنتان به گردش در می‌آید و باعث سلامت پوست و مویتان می‌شود. بنابراین حداقل روزی ۱۵ دقیقه به طور منظم ورزش کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.