با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

راهنمای انتخاب مانتو متناسب با اندام

راهنمای انتخاب مانتو متناسب با انداممانتو یکی از لباس‎هایی است که برای خانم‎های ایرانی ضروری و مهم است. به دلیل اهمیت ویژه مانتو برای خانم‎ها، انتخاب مانتویی متناسب با اندام نیز دغدغه بسیاری از خانم‎هاست که در هنگام خرید مانتو جدید با آن مواجه هستند. برای انتخاب مانتو به نکات مهمی باید دقت شود. توجه به قد و ترکیب اندامی شما در هنگام انتخاب مانتو سبب می‎شود تا بهترین مانتو را انتخاب کنید. در این مقاله راهنمای انتخاب مانتو متناسب با اندام شماست. با مطالعه نکات مهمی که در هنگام خرید مانتو باید به آن توجه کنید می‎توانید بهترین مانتو را متناسب با اندام خود تهیه کنید. در این مقاله خواهید آموخت که هر خانمی با توجه به استایل و اندام خود باید چه مانتویی را انتخاب کند تا معایبش کمتر جلوه کند.

 

راهنمای انتخاب مانتو

مانتو مناسب برای خانم‎های قد بلند

اگر شما مانتویی تماما تک رنگ انتخاب کنید، چون خطی یک دست ایجاد می‎کند موجب می‎شود تا شما بلندتر از آن چه که هستید به نظر بیایید. بهتر است که مانتو و شلواری با رنگ متفاوت انتخاب کنید تا قد شما به چند قسمت تقسیم شود. در این صورت قد شما کوتاه‎تر جلوه خواهد کرد و متناسب خواهد بود. پس خانم‎های قد بلند این را به یاد داشته باشید که از انتخاب مانتو و شلوار هم رنگ خودداری نمایید. سعی کنید که مانتو و شلواری در رنگ متفاوت اما با هارمونی یکسان انتخاب کنید. نکته دیگری که خانم‎های قد بلند باید به خاطر داشته باشند این است که از پوشیدن مانتوهای کوتاه اجتناب کنند. مانتوی کوتاه موجب می‎شود تا پاها بلندتر جلوه کنند و به همین دلیل است که پوشیدن مانتوی کوتاه به خانم‎های قد بلند توصیه نمی‎شود. هم چنین مانتوهای خیلی گشاد و باد کرده باعث می‎شود شما بزرگ‎تر از آن چه که هستید به نظر بیایید. با رعایت موارد فوق می‎توانید مانتویی متناسب و زیبا با اندام خود انتخاب نمایید.

 

مانتو مناسب برای خانم‎های ریز اندام و کوتاه قد

بهتر است خانم‎هایی با اندام و قد کوتاه، مانتوهایی تنگ و قالب تن انتخاب کنند. انتخاب مانتوهای گشاد و کلوش برای این افراد اصلا توصیه نمی‎شود. برای انتخاب مانتو، بارانی یا پالتو بهتر است دقیقا سایز خود را انتخاب کنید تا اندازه شما باشد. اگر هنگام انتخاب دقت نکنید، به ناچار پس از خرید باید شانه‌های بزرگ و آستین بلند مانتو را کوتاه کنید و هزینه اضافی به خیاط بابت این بی دقتی بپردازید.
اگر مانتوی خیلی بلند انتخاب کنید، قد شما را کوتاه‎تر از آن چه که هستید نشان می‎دهد. بهتر است مانتویی تا روی زانو انتخاب کنید. هم چنین برای آن که قدبلندتر به نظر برسید، مانتویی با راه‌های عمودی باریک انتخاب کنید تا خطوط عمودی موجب شود تا قد شما بلندتر جلوه کند. این نوع مانتوها رسمی و کلاسیک هستند. حتما به این نکته توجه کنید که دامن مانتوی شما تا روی زانو باشد تا قدبلندتر دیده شوید. هرگز مانتوی خیلی گشاد، مدل چروک و یا جعبه مانند انتخاب نکنید. چون این مدل‌ها شما را تپل و چاق نشان خواهند داد.

 

مانتو مناسب برای خانم‎های چاق و درشت اندام

همیشه به دوخت مانتو و سایز لباس توجه کنید. هیچ کس به جز شما نمیتواند تشخیص دهد که چه مانتویی دقیقا سایز شماست. سعی کنید مانتویی دقیقا سایز خود انتخاب کنید. مانتویی که خیلی تنگ نباشد و متناسب با اندام شما باشد. با پوشیدن مانتوهای تنگ یا نامتناسب خود را تحت فشار قرار ندهید. برای زنان چاق و درشت اندام  مانتوهایی از جنس کشی و استرچ و کمرهای کشی مناسب نیست. از انتخاب مانتوهایی با خطوط افقی خودداری کنید. خطوط افقی، راه راه پارچهها و نوارهای افقی موجب چاق‌تر نشان دادن شما می‎شود.
بهتر است مانتوهایی با طرح خطوط عمودی و راه راه عمودی انتخاب کنید و یا پارچه که فاقد طرح است. سعی کنید مانتویی با جیب بغل انتخاب نکنید. مانتوی خیلی کوتاه نپوشید. بهتر است مانتوهای دارای شکاف پهلو و جانبی انتخاب کنید زیرا این مدل‌ها هم شیک و زیبا هستند و هم به شما در هنگام حرکت کمک می‌کنند.

 

مانتو مناسب برای خانم‎های با شکم بزرگ

خانم‎هایی که شکم بزرگی دارند هرگز نباید مانتوهای کمردار بپوشند. کمر باعث می‎شود تا در ناحیه شکم جمع شدگی و چین ایجاد شود و دور شکم از آن چه که هست بزرگتر نشان دهد. انتخاب مانتوی مدل WARP منظور مانتوهایی است که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می‎شود مشکلی ندارد. این مدل مانتو باعث می‎شود که عرض سینه شما به دو بخش تقسیم شود و کمر شما مشخص‎تر باشد و در نهایت شکم شما خیلی جلوه نکند. سعی کنید مانتویی درست اندازه خودتان و راسته انتخاب کنید. این مانتو یک فرم یک دست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می‎کند. در کل شما باید به جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم توجه کنید زیرا وجود این موارد روی مانتو باعث می‌شود شکم شما بیشتر خود را نشان دهد. پس دقت کنید تا مانتویی فاقد موارد مذکور انتخاب کنید.

 

مانتو مناسب برای خانم‎های با دور سینه بزرگ

برای آن که دور سینه خود را کوچکتر از آن چه که هست نشان دهید، باید مانتوهایی با بالا تنه گشاد انتخاب کنید. اگر مانتوی تنگ بپوشید در اطراف سینه کشیده خواهد شد و جلب توجه خواهد کرد. هم چنین مانتوهایی که در دو طرف دکمه دارند، سبب می‌شود تا دور سینه شما بیشتر جلوه کند. برای آن که سینه‎های شما جلب توجه نکند از لوازم جانبی کمک بگیرید. روسریهای زیبا و با طرح و نقشی دلربا و جذاب و یا کفش‌های زیبا باعث می‎شود تا سینه‎ی شما کمتر نشان دهد.
بهتر است مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد بپوشید. اگر مانتو جیب داشته باشد موجب جلب توجه سینه‎های شما خواهد شد. مانتوهای دارای پلیسه و چین موجب می‎شود تا سینه شما بزرگ‎تر نشان دهد. اما اگر چین یا پلیسه در قسمت دامن مانتو باشد توجه را از روی سینه شما دور می‎کند و اندام شما متناسب‎تر خواهد بود.

 

مانتو مناسب برای خانم‎های با دور سینه کوچک

برای این خانم‎های انتخاب مانتوهای طرح‎دار مناسب است. خانم‎هایی که دور سینه کوچکی دارند و اغلب اندام آنان شبیه به گلابی است. این افراد نیم تنه پایین آنان در مقایسه با نیم تنه بالایی بزرگ‎تر و سنگین‎تر است. مانتوهای طرح‎دار و رنگ روشن را با شلوار تک رنگ و ساده ست کنید تا لباس پوشیدن شما تعادل داشته باشد. هرگز مانتویی با طرح‎های درشت انتخاب نکنید. بهتر است مانتوهایی با طرح متوسط یعنی نه طرحی خیلی بزرگ و نه طرحی خیلی کوچک انتخاب کنید.
توصیه می‎شود مانتویی بپوشید که در ناحیه سینه تزئینات داشته باشد. هر طرح و تزئینی در قسمت سینه باعث می‎شود تا بزرگتر به نظر برسد. مدل‎هایی که زیر سینه جمع می‎شوند نیز مناسب اندام شما هستند. پوشیدن مانتوهای براق و بافت‎دار نیز باعث بزرگ تر به چشم آمدن سینه‎ها می‎شود. برای آن که دور سینه شما بزرگ‏تر به نظر بیاید، دکمه، تزئینات، قلاب دوزی و گل دوزی شیوه خوبی است سعی کنید مانتوی شما دارای این‎ها باشد. به طور کلی مانتویی با تزئینات زیاد در قسمت بالا تنه برای شما مناسب است.

[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]
تاریخ: ۵ مرداد ۱۳۹۵

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.