با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

راهکارهای داشتن سفر امن و راحت

سفر می‌تواند سرگرمی خوبی باشد. شما به دیدن مکان‌های جدید می‌روید، با افراد مختلف دیدار می‌کنید، و انواع فرهنگ‌ها را تجربه می‌کنید. اما برای رسیدن به مقصد خود، ممکن است نیاز به حمل و نقل از طریق مراکز بزرگ حمل و نقل، مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس باشید. این می‌تواند راحت و سرگرم کننده، و یا استرس زا و تا حدودی مضحک باشد. در اینجا به راهکارهای داشتن سفر امن و راحت اشاره می‌کنیم.

راهکارهای داشتن سفر امن و راحت
۱- اشیاء با ارزش خود را دور از دسترس نگه دارید. فرودگاه‌ها، به ویژه آنهایی که بزرگ هستند، قلمرو نخست برای دزدانی است که به دنبال مسافران از همه جا بی خبر می‌گردند. جیب زن‌ها، برای مثال، دنبال مکان‌هایی می‌گردند که اکثر مردم اموال خود را در آنجا نگه می‌دارند. جیب عقب و یا محفظه کوچک در کوله پشتی چند نمونه از جاهایی است که جیب برها هدف قرار می‌دهند. آنها می‌توانند به سرعت همه چیز را سرقت بدون توجه شما سرقت کنند. برای جلوگیری از دزدیده شدن اشیاء با ارزش خود به چند راهنمایی مفید اشاره می‌کنیم که همه باید بدانند.
– از نگهداری اسناد با ارزش خود مانند گذرنامه و بلیط شبانه روزی در نزدیکی خارج از کیف خود اجتناب کنید. دزدان به راحتی می‌توانند به آنها دست پیدا کنند. اگر نیاز دارید آنها را با خود نگه دارید، سعی کنید یک قفل TSA در زیپ خود قرار دهید. یکی دیگر از گزینه قرار دادن آنها در داخل جیب کت خود و سپس بستن زیپ ژاکت خود است.
– هرگز کیف‌های خود را بدون مراقب رها نکنید.
– مراقب باشید، گذرنامه و اسناد دیگر در اطراف فرودگاه و یا ایستگاه قطار / اتوبوس جا نگذارید.
۲- مراقب پول‌هایتان باشید و خطر مهم‌تر، سرقت کارت‌های اعتباریتان می‌باشد. در اینجا چند راهنمایی بیشتر می‌کنیم تا مطمئن شوید در امان می‌مانید.
– اگر به سفر بین المللی می‌روید، پول خود را به ارز محلی تبدیل کنید، قبل از اینکه سفر کنید. این کمک خواهد کرد که از استفاده ازدستگاه‌های پردازش بین المللی ATM اجتناب کنید. هر چند که بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد، دستگاه‌های خودپرداز گاهی اوقات کارت را قورت بدهند. درضمن پروسه دریافت پول از دستگاه خودپرداز گاهی طول می‌کشد و این یعنی فرصت طلایی برای یک سارق. پس بهتر است خود را در معرض خطر قرار ندهید.
– اگر از کارت خود برای خرید چیزی استفاده می‌کنید، آن را بلافاصله سرجایش بگذارید تا از حوادث ناخوشایند جلوگیری کنید.
– مراقب فعالیت‌های مشکوک باشید. برای مثال، اگر صندوقدار کارتتان را بارها و بارها و بارها کشید، خریدتان را لغو کنید. صندوقداران گاهی اوقات این کار را سه یا چهار بار انجام می‌دهند تا پول اضافه‌تری را از حسابتان کم کنند. همچنین ممکن است کارتتان را نگه دارند و وانمود کنند کارتتان مشکل دارد و آنقدر این کار را طول دهند تا شماره کارتتان را حفظ کنند.
۳- حواستان به همه چیز باشد. هر روز بسیاری از مردم از پرواز یا قطار خود جا می‌مانند، زیرا همه چیز را ساده می‌گیرند و فراموش می‌کنند، ساعت ورود و خروج را چک کنند. راه‌های زیادی برای جلوگیری از این کار وجود دارد.
– به طور منظم ورود / خروج در فرودگاه و یا ایستگاه قطار روی صفحه نمایش بررسی کنید. ممکن است کمی غیر ضروری به نظر برسد، اما اگر پرواز / سفر تغییر اطلاعات داد (به تعویق افتاد، لغو، تغییر دروازه، و غیره)، و شما آن را بر روی دستگاه مخابره داخل ساختمان نمی‌شنوید، اطلاعات بر روی صفحه نمایش به روز می‌شود.
– به غیر از چک کردن اطلاعات مربوط به سفر برای روز خود برنامه ریزی کنید. این کمک خواهد کرد تا یک لیست ذهنی از کارهایی که نیاز دارید انجام دهید، داشته باشید (خوردن، خرید، و غیره) و سپس یک مقدار مشخصی از زمان را اختصاص به هر کار دهید، و هنگامی که به پایان رسید، به سمت خروج دروازه / پلت فرم بروید. برنامه ریزی می‌تواند یک ابزار بسیار مهم باشد.
۴- یک صندلی خوب پیدا کنید. این احتمالا یکی از مراحل مهم در داشتن سفری لذت بخش است.
– تفاوت بین کلاس هواپیما و قطار را درک کنید. در اکثر خطوط هوایی، معمولا سه کلاس وجود دارد: فرست کلاس، بیزنس کلاس، و اکونومی کلاس. انتخاب بین آنها معمولا به بودجه شما بستگی دارد. صندلی‌های درجه یک گران‌ترین و راحت‌ترین صندلی‌های موجود در هواپیما هستند. صندلی‌های بیزینس کلاس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و معمولا توسط مسافرهای تجاری خریده می‌شوند. صندلی‌های اکونومی که بیشتر صندلی‌های هواپیما از این نوع هستند، بیشتر توسط مسافرهایی که سفرهای تفریحی می‌روند خریده می‌شوند.
– صندلی صحیح را انتخاب کنید. این یکی تا حد زیادی با ترجیح شخصی است. در اکونومی به عنوان مثال، سعی کنید از نشستن روی صندلی‌های نزدیک به حمام یا آشپزخانه جلوگیری کنید. همچنین، در یک هواپیما، سمت عقب می‌تواند پر سر و صدا باشد، و اگر شما در آخرین ردیف در هواپیما هستید، صندلی می‌تواند محدود باشد یا به دلیل دیوار پشت آن نمی‌توانید خم شوید. صندلی که در ردیف خود انتخاب می‌کنید، بستگی به ترجیح شخصی شما دارد (به عنوان مثال، راهرو، پنجره، و یا وسط). یک چیزی که شما نمی‌توانید کنترل کنید، مردمی هستند که در کنار شما نشسته‌اند. اگر کنار کسی نشسته‌اید که دوست ندارید، ببینید آیا هواپیما صندلی خالی دارد تا جای آنرا عوض کنید.
۵- آنچه نیاز دارید را بسته بندی کنید. آنچه که بسته بندی می‌کنید، بستگی به مدت زمان سفرتان دارد. بنابراین از مدت زمان سفر خود مطمئن شوید. اول از همه، تصمیم بگیرید اگر شما نیاز به ساک دارید، اگر برای مدت طولانی‌تری به سفر می‌روید، ممکن است نیاز به یک ساک اضافه داشته باشید. اما مهم نیست چه مدت سفرتان طول می‌کشد، شما تقریبا همیشه نیاز به یک ساک دستی خواهید داشت.
– ساک‌های دستی یکی از اولویت‌های شما هستند. هنگامی که ساک دستی خود را بسته بندی می‌کنید، جمع و جور بسته بندی کنید، به خصوص اگر ساک دستیتان، کوله پشتی است. لازم نیست ابزارهای الکترونیکی را در یک سفر ۲ یا ۳ ساعته همراه خود ببرید. همچنین، شما نمی‌خواهید چیزی در سفر کم بیاورید به ویژه در سفرهای طولانی دوست دارید سرتان گرم باشد. یک بار دیگر، مطمئن شوید که چیزهایی که می‌آورید سبک و جمع و جور باشد، اما به اندازه کافی شما را سرگرم کنند. برخی از آخرین کتاب‌ها، بازی‌ها و فیلم، و همچنین برخی از موسیقی و بازی را دانلود کنید. شما ممکن است چیزهای زیادی برای بخش کوتاه از سفرتان نخواهید، اما برای آنهایی که سفر طولانی دارند، گرفتن چند فیلم و کتاب می‌تواند کمک کند. بعضی از خطوط هوایی، قطار، اتوبوس، صفحه نمایش‌های شخصی در هر صندلی دارند با انتخاب‌های گسترده ای از فیلم، تلویزیون و موسیقی.
۶- لباس راحت بپوشید. این نیز یک مرحله بسیار مهم است، اگر می‌خواهید تا حد ممکن در سفر راحت باشید. این ممکن است در پروازهای کوتاه ضروری نباشد، اما در پروازهای طولانی کمک خواهد کرد. از لباس تنگ و ناراحت کننده اجتناب کنید. شما همیشه می‌توانید در اطراف ترمینال باشلوار جین و کت راه بروید، اما لباس خود را در طول پرواز تغییر بدهید. همچنین، کفشی بپوشید که راحت باشد و بتونید به راحتی در بیاورید و بپوشید. همچنین جواهرات و طلا تا حد ممکن کم با خود حمل کنید تا اگر در آوردید در معرض دزدیده شدن توسط سارقان نباشند.
۷- هوای اموال خود را داشته باشید. بسیاری از مردم چیزهای خود را در ترمینال و یا در هواپیما / قطار / اتوبوس فراموش می‌کنند. از رها کردن همه چیز در اطراف ترمینال اجتناب کنید. اگر می‌خواهید چیزی را دور از خود نگه دارید، آن را در جایی بگذارید که فراموش نمی‌کنید. بعضی فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها جای مخصوص برای امانات شما دارند، اگر وسایل زیادی دارید حتما از این امکان استفاده کنید. قبل از رسیدن به مقصد همه چیز را در کیف خود بگذارید. تنها ۳۰ ثانیه طول می‌کشد تا اطراف خود را بررسی کنید و شما را از بسیاری از بدبختی‌ها نجات می‌دهد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۹ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.