با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۱

اگر پاهایتان زبر، ترک خورده، و یا تکه تکه است نگران نباشید. با ما در این مقاله همراه باشید تا با راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم آشنا شوید: بخش اول – آماده سازی پوست

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم - بخش 1
۱- پاهای خود را خیس کنید. چه در وان چه زیر دوش، شما باید به پوست و موی خود اجازه دهید تا قبل از اصلاح نرم شوند؛ این کار باعث می‌شود راحت‌تر اصلاح کنید. برخی پیشنهاد می‌کنند تا در وان آب برای ۱۵-۲۰ دقیقه غوطه ور شوید، و برخی دیگر معتقدند فقط سه دقیقه در حمام برای انجام این ترفند کافی است.
– سعی کنید ابتدا مراحل معمول حمام خود را انجام دهید. لیف، شامپو و نرم کننده و سپس در پایان اصلاح را انجام دهید. این به پوست شما اجازه خواهد داد که حداکثر زمان را برای نرم شدن داشته باشد.

۲- از آب ولرم استفاده کنید. اگرچه آب گرم ممکن است خوشایندتر باشد اما باعث خشکی پوست می‌شود و باید از آن اجتناب شود. هنگام دوش گرفتن یا حمام کردن، آب را در درجه حرارت متوسط و مناسب نگه دارید.
– از آب یخ نیز باید اجتناب شود، زیرا به پوست شوک وارد می‌کند.

۳- پوست خود را لایه برداری کنید. این یک گام بسیار مهم است که سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.
– می‌توانید به سادگی اسکراب خانگی تهیه کنید. یک و یک چهارم فنجان شکر را با یک و یک دوم فنجان روغن مخلوط کنید (زیتون، نارگیل یا روغن بچه جواب می‌دهد) و ۳ قاشق سوپخوری آبلیمو یا لیمو.

 

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۲

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.