با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۲

بخش دوم  مقاله با موضوع «دانستن راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم»: از بین بردن موهای پا

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم
۱- پاهای خود را به آرامی اصلاح کنید. از تیغ‌های چند لبه استفاده کنید تا کمتر در خطر بریدن پوست پای خود باشید. مطمئن شوید همه موهای کوچک پای خود را گرفته‌اید.
– در حالی که ممکن است آسان به نظر برسد که از شامپوی بدن و یا صابون روی بدنتان استفاده می‌کنید، این اقلام پوست شما را خشک می‌کنند. بهتر است از محصولاتی مثل کرم اصلاح یا ژل‌هایی که به طور مخصوص برای اصلاح فرموله شده استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند که پوستی نرم و شفاف بعد از اصلاح داشته باشید.
– توجه دقیقی داشته باشید به اینکه چگونه موهایتان رشد می‌کند. باید در خلاف جهت رشد موهایتان اصلاح کنید و ممکن است نیاز به تراشیدن بالا یا پایین در مناطق خاص بسته به جهت فولیکول‌ها داشته باشید.

۲- تیغ مناسب را انتخاب کنید. تیغ‌های ارزان به شما یک اصلاح خوب نمی‌دهند. اگر موهای شما خوب و نازک است، باید با تیغ ۳ یا ۴ لبه این کار را خوب انجام دهید، اما اگر درشت‌تر و ضخیم‌تر بود از ۵ لبه استفاده کنید. یک ایده خوب این است که از تیغ با نوار روان کننده یا صابونی استفاده کنید اگر پوست شما حساس است.
– هر زمان متوجه شدید که تیغ کند بود و یا با آن اصلاح خوبی ندارید، بلافاصله آن‌را جایگزین کنید. این به شما کمک خواهد کرد که از خراش و شرایط غیر بهداشتی اجتناب کنید.

۳- موی خود را اپیلاسیون کنید. اپیلاسیون ریشه مو را حذف می‌کند، و پوست نرم فوق العاده صاف برایتان به ارمغان می‌آورد که از اصلاح با تیغ بیشتر دوام دارد.
– اپیلاسیون لزوما بهترین انتخاب برای کسانی که پوست بسیار حساس دارند و یا کسانیکه تحمل درد حتی کوچک را ندارند، نیست.

۴- از کرم‌های موبر استفاده کنید. کرم‌ها، لوسیون‌ها، و اسپری‌های موبر محصولات شیمیایی هستند که موی سطح پوست را از بین می‌برند. شما می‌توانید این روش بدون درد را در حمام و یا وان حمام استفاده کنید و اینطور فرموله شده‌اند که چند دقیقه‌‍‌ای بر روی پوستتان باقی می‌ماند تا زمانی که آنها را با یک لیف حمام پاک کنید.
– کرم‌های موبر به طور سنتی برای بوی قوی خود شناخته شده هستند اما نسخه‌های جدیدتر تقریبا مثل همتایان قدیمی خود بوی بد ندارند و حتی برخی از آنان بوی گرمسیری دارند.

۵- با لیزر، موهای زاید خود را از بین ببرید. راه حل دائمی برای از بین بردن موهای پای شما این است که چند ( معمولا ۳ تا ۵) جلسه لیزر درمانی کنید. این روش با تابانیدن پرتوهای بسیار متمرکز از نور به فولیکول‌های مو، موهای زاید را از بین می‌برد.

 

در ادامه بخوانید:

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۱

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.