با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۳

بخش سوم  مقاله با موضوع «دانستن راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم»: مرطوب کردن پوست

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم

۱- بلافاصله پس از اصلاح از لوسیون استفاده کنید. به محض این که از دوش یا وان حمام بیرون آمدید، با لایه‌ای ضخیم از لوسیون سراسر پاهای خود را بپوشانید. سعی کنید این کار در حالی که پاهایتان هنوز هم کمی مرطوب (اما نه خیس) هستند انجام دهید زیرا آب باعث می‌شود لوسیون بهتر روی پوست بنشیند.
– فقط بعد از اصلاح از مرطوب کننده استفاده کنید. هرگز قبل از آن استفاده نکنید. مرطوب کننده قبل از اصلاح منافذ پوستتان را مسدود خواهد کرد و از برداشتن تمام موهایتان با تیغ جلوگیری می‌کند.
– از لوسیون‌هایی که حاوی آلفا هیدروکسی و یا الکل هستند اجتناب کنید، زیرا این محصولات می‌توانند پوستی که تیغ خورده شده را تحریک کنند.
– اگر پوست شما خشک یا مستعد ابتلا به اگزما است، ممکن است نیاز به یک کرم ضخیم‌تر به عنوان یک لوسیون باشید. گزینه‌های خوب شامل کرم‌های مرطوب کننده CeraVe و کرم مرطوب کننده Cetaphil است.

 

۲- زود به زود از لوسیون استفاده کنید. اگر چه پس از اصلاح مهم‌ترین زمان برای استفاده از لوسیون است، شما ممکن است بخواهید روزانه از مرطوب کننده استفاده کنید، به خصوص اگر شما چند روز در میان اصلاح می‌کنید. سعی کنید به استفاده از مرطوب کننده در زمان‌های خاص و ثابتی در روز عادت کنید.(در شب و یا به طور مثال در صبح هنگام لباس پوشیدن) تا فراموش نکنید.
– بیش از اندازه از مرطوب کننده استفاده نکنید، زیرا لوسیون زیاد می‌تواند منافذ پوست را مسدود کند. یک یا دو بار در روز کافی است.

 

۳- روغن زیتون را امتحان کنید. قبل از رفتن به رختخواب هر شب، با روغن زیتون پاهای خود را ماساژ دهید، صبر کنید تا جذب پوست شود، و سپس در حمام بشویید. این کار پای شما را نرم و ابریشمی می‌کند.

 

 

در ادامه بخوانید:

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۱

راهکارهای داشتن پاهایی با پوست نرم – بخش ۲

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.