با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

راهکارهای مناسب برای سلامت پوست

آکنه می‌تواند یک عارضه بیولوژیکی خسته کننده و دردناک باشد و برای بدن بسیار غیر بهداشتی‌ست، اگر به خوبی مراقب آن نباشید. این مطلب راهکارهای مناسب برای سلامت پوست را به شما ارائه می‌دهد.

راهکارهای مناسب برای سلامت پوست

 

۱- نوع پوست خود را بشناسید. بعضی دارای پوست بسیار خشک و برخی دارای پوست چرب هستند. یک سری محصولات زیبایی پوست هستند که برای انواع خاص پوست تهیه شده‌اند، بنابراین هنگام خرید خوب فکر کنید.
۲- اگر پوست قرمز دارید و یا جوش‌های بزرگ در صورتتان است به یک متخصص پوست مراجعه کنید. افراد کمی هستند که نمی‌توانند با استفاده از محصولات فروخته شده در فروشگاه‌ها پوستشان را بهبود بخشند.
۳- مقدار زیادی آب بنوشید. این کار هم بدنتان و هم پوستتان را آبرسانی می‌کند.
۴- از ضد آفتاب استفاده کنید. لطفا توجه داشته باشید که کرم‌های ضد آفتاب نباید به عنوان برنامه روزانه استفاده شود. زیرا ممکن است باعث واکنش پوست شود. اگر در معرض اشعه UV بیش از ۱۵ دقیقه هستید از ضد آفتاب استفاده کنید. بهتر است از یک مرطوب کننده که حاوی فاکتور محافظت در برابر خورشید است استفاده کنید (SPF).
۵- یک مخزن را با آب جوش پر کرده، سپس سر خود را بالای آن قرار داده و به بخار اجازه دهید که منافذ پوستتان را برای ۵ دقیقه باز کند، سپس از ماسک خاک رس برای تمیز کردن عمقی استفاده کنید. متناوبا می‌توانید دوش آب گرم بگیرید. بخار آب همان کار را انجام می‌دهد.
۶- این کار را به یک عادت تبدیل کنید! متوقف کردن یک عادت مراقبتی پوست می‌تواند منجر به آکنه شود. یک رژیم غذایی سازگار برای جلوگیری از شوک پوستی بگیرید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.