با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

راه‌های درمان موخوره

راه‌های درمان موخوره  چیست؟

راه‌های درمان موخوره

همان‌طور که گفته شد (درباره موخره، دلایل و راه‌های پیشگیری از آن) موخوره به شکستگی ساقه مو و چند شاخه شدن آن گفته می‌شود؛ و همین موضوع باعث می‌شود امکان ترمیم و درمان برای موخوره نباشد و شاید فقط بتوان اندکی آن را بهبود بخشید. همان‌طور که قبلا هم گفته شد، بهترین کار پیشگیری از این مسئله است نه درمان آن.
راه حل‌های پیشنهادی:

۱- روغن‌ها:

کف سر خود را با روغن‌های بادام، زیتون و نارگیل به آرامی ماساژ دهید و از این ترکیب به ساقه موهایتان هم بزنید (همان‌طور که قبلا هم گفته شد اگر موهایتان خشک است می‌توانید آن‌ها را با این ترکیب چرب کنید) توجه کنید که می‌بایست روغن را قبل از استفاده گرم کنید.
روغن کتیرا و بنفشه نیز برای موخوره مفید است.

 

۲- سس مایونز:

موی خود را به سس مایونز آغشته کرده و بگذارید به مدت حدودا بیست دقیقه بر روی موهایتان بماند، سپس موهای خود را با شامپو ملایم بشورید.

 

۳- سرکه سفید:

قبل از استحمام حداقل به مدت ده تا پانزده دقیقه به قسمت‌هایی از موی خود را که دارای موخوره است، سرکه سفید بزنید و سپس آن را آب‌کشی نمایید. توجه شود از هیچ شامپویی استفاده نکنید.

 

۴- ماسک عسل، روغن زیتون و تخم مرغ:

یک قاشق چای‌خوری عسل را با یک زرده تخم مرغ و پنج قاشق چای‌خوری روغن زیتون مخلوط کرده و به‌ هم بزنید. این مخلوط را روی موها و کف سرتان ماساژ دهید و بگذارید تا بیست دقیقه روی موهایتان بماند و سپس موهایتان را با شامپو ملایم بشویید. برای تاثیر بیشتر می‌توانید از کلاه‌های پلاستیکی حمام استفاده کنید و مقداری آن را حرارت دهید.

 

۵- ماسک انبه و ماست:

یک انبه رسیده را داخل مخلوط‌کن ریخته و به هم بزنید تا حالی خمیری پیدا کند؛ سپس به دو قاشق ‌سوپ‌خوری به آن ماست اضافه کنید و مخلوط حاصل را به کف سر و موهایتان بزنید و حدود نیم ساعت صبر کنید. در آخر موهایتان را آب‌کشی کرده و با یک شامپوی ملایم آن‌ها را بشویید. این ماسک علاوه بر این‌ که برای موخوره مناسب است، یک درخشان‌کننده و مرطوب کننده مناسب نیز هست.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.