با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

راه های جلوگیری از سوء تفاهم با همسر

درهر زمان و در هر شرایطی ممکن است دچار سوء تفاهم شوید، بخصوص زمانی که می‌خواهید از آن اجتناب کنید. قدرت رابطه‌تان در واقع به سطح اعتمادتان به یکدیگر بر می‌گردد. اگر می‌خواهید رابطه‌تان را از سوء تفاهمات در امان بدارید این مطلب را بخوانید. در این مطلب ما به شما نکات و راه های جلوگیری از سوء تفاهم با همسر خود را بررسی می‌کنیم:

راه های جلوگیری از سوء تفاهم با همسر
– برقراری ارتباط مهمترین چیزی که می‌تواند کمکتان کند. مهمترین چیزی که بین زوج‌ها اتفاق می‌افتد، فقدان برقراری ارتباط است و به دنبال آن، آنها قادر به درک یکدیگر نیستند. اگر نمی‌توانید همسرتان را درک کنید، چطور می‌خواهید به خوبی پاسخگوی او باشید؟  آنها فقط می‌خواهند که همه چیز خوب و عالی باشد اما بدون درک متقابل این امکان پذیر نیست. به طور مشابه اگر می‌خواهید شریک زندگیتان، شما را درک کند بسیار مهم است که با او صحبت کرده و ارتباط برقرار کنید. برقراری ارتباط مناسب می‌تواند به شما کمک کند همه درگیری‌ها و سوء تفاهمات را برطرف کنید.

– در مورد اختلاف نظرهایتان در مواقعی که خلق و خویتان خوب است صحبت کنید. اگر حتی یکی از شما در شرایط خوبی نیستید در مورد سوء تفاهمات بحث نکنید.
– پای مسائل دیگر را به میان نکشید. همزمان درصدد حل چند مشکل مختلف بر نیایید و در زمان صحبت فقط در مورد همان مشکل خاص بحث کنید. سعی کنید از به رخ کشیدن مشکلات گذشته بپرهیزید.
– صدایتان را بلند نکنید. بلند کردن تن صدایتان مشکلات را حل نمی‌کند، اگر همه چیز فراموش شود، همسرتان هرگز این را فراموش نمی‌کند که صدایتان را برای او بلند کردید.
– غرور را کنار بگذارید: در اغلب موارد غرور ما را از رسیدن به یک راه حل دوستانه باز می‌دارد. گذشته خود را فراموش کنید و از هر فرصتی برای مصالحه استفاده کنید.
– اختلاف نظر خود با همسرتان را برای دیگران بازگو نکنید. هرگز از اختلافاتتان را با والدین و دوستانتان در میان نگذارید. هرگز در مکان‌های عمومی درگیر نشوید زیرا به اعتماد به نفستان آسیب می‌زند. یک زوج باید بتوانند بدون ترس دخالت شخص سومی با یکدیگر به صحبت بپردازند و سنگ‌هایشان را وا بکنند.
– قبل از حل اختلاف به خواب نروید. حتی اگر در بحث خود به بن بست رسیدید، سعی کنید به یک توافق موقت برسید. با درگیری ذهنی به خواب نروید. روز بعد را به تحکیم توافقات خود اختصاص دهید.
– قبل از اینکه مشکل را حل کنید در مورد آن صحبت کنید. ابتدا مشکل را تعریف کنید و سپس نظرهای یکدیگر را برای حل مشکلتان بررسی کنید. به حرف‌های هم گوش کنید و سعی کنید یکدیگر را درک کنید.
– حل مشکل: صحبت درباره مشکل تنها نیمی از راه است. می‌توانید مراحل زیر را اتخاذ کنید: ابتدا مشکل را شناسایی کنید، سپس فکر کنید و ایده‌های خود را بر روی کاغذ یادداشت کنید. جوانب مثبت و منفی هر راه حل را بررسی کنید. راه حل مناسب را باهم انتخاب کنید و زمانی را برای پیگیری آن اختصاص دهید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.