با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

راه های خانگی برای حجیم تر کردن لب‌‌ها

داشتن لب‌های بزرگ و درشت یکی از شاخصه‌های زیبایی در بانوان است. هرچند که امروزه در بسیاری موارد شاهد درک نادرستی از زیبایی از سوی برخی بانوان هستیم. اما در کنار برخی روش‌های شیمیایی و عمل‌های جراحی که بعضا ناموفق هم هستند، روش‌هایی طبیعی نیز برای حجیم‌تر کردن لب‌ها وجود دارند که در این مقاله سعی کرده‌ایم به بعضی از راه های خانگی برای حجیم تر کردن لب‌‌ها اشاره کنیم. با ما همراه باشید:

راه های خانگی برای حجیم تر کردن لب‌‌ها

۱- لایه برداری لب‌ها:

می‌توانید از اسکراب‌های خانگی برای لایه‌برداری لب‌ها استفاده کنید. ابتدا مسواک را روی سطح لب‌هایتان کمی بکشید تا سلول‌های مرده روی لب‌هایتان از بین روند و خون جریان پیدا کند. سپس کمی شکر را با آبلیمو مخلوط کنید و روی لب‌هایتان بمالید. دقت داشته باشید که آبلیمو باید بسیار کم باشد و دانه‌های شکر به چشم بیاید. این کار باعث خوشرنگ شدن لب‌هایتان نیز می‌شود.

مسواک زدن لب

۲- ورزش لب:

انجام این تمرینات و تداوم در انجام آنها تاثیر خوبی روی فرم لب‌هایتان خواهد داشت. کافیست حوصله به خرج دهید و هر روز این تمرینات را انجام دهید تا بعد از مدتی شاهد نتیجه خوب آن‌ها باشید. لبانتان را به حالت غنچه در آورید مثل حالتی که بخواهید شمع را فوت کنید و بعد لب‌ها را به حالت اولیه خود برگردانید، این عمل را ۳۰ بار در روز تکرار کنید. روش دیگر این است که لب‌هایتان را ببندید و بعد با فشار هوا را از لا به لای لب‌های خود بیرون بدهید، جوری که لب‌هایتان بلرزند. این حرکت را نیز ۱۰ تا ۲۰ بار در روز تکرار نمایید.

ورزش لب

 

۳- حجیم‌تر نشان دادن لب‌ها با آرایش:

برای درشت‌تر نشان دادن لب‌ها با آرایش، کمی سایه سفید بالای لب‌هایتان بزنید. سپس با استفاده از مداد لب کمی بالاتر از خط طبیعی لب‌هایتان، خط لب بکشید. فقط حواستان باشد خیلی خارج از سطح لبتان نروید زیرا از حالت طبیعی خود خارج می‌شود و ظاهر خوشایندی نخواهد داشت. برای درشت‌تر نشان دادن لب‌ها بهتر است بعد از زدن رژ از برق لب استفاده کنید. می‌توانید ترکیب دو رنگ رژ برای برجسته‌تر کردن لب‌هایتان به کار ببرید. به طور مثال صورتی کمرنگ و صورتی پررنگ. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که رنگ‌های تیره برای لب معمولا آن‌ها را کوچکتر نشان می‌هد.

حجیم‌تر نشان دادن لب‌ها با آرایش

 

۴- استفاده از مواد طبیعی:

جالب است بدانید با مواد طبیعی هم می‌توانید به لب‌هایتان حجم دهید. به طور مثال دارچین علاوه بر اینکه باعث افزایش جریان خون در لب‌ها می‌شود، آنها را حجیم‌تر نیز می‌کند. قبل از زدن رژ کمی دارچین روی لب‌هایتان بمالید. البته توجه داشته باشید که اثر دارچین روی لب‌ها موقت است.

استفاده از مواد طبیعی

[تعداد: 7    میانگین: 3.4/5]
تاریخ: ۳ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.