با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

راه های کاهش ریزش مو

وقتی مو شروع به ریزش می‌کند به نظر می رسد آخر دنیاست. این مقاله را دنبال کنید تا با راه های کاهش ریزش مو آشنا شوید:

Try-to-identify-when-the-hair-loss-started-and-if-you-changed-anything-with-your-hair
۱- سعی کنید بفهمید که کی ریزش مو شروع شده است و آیا چیزی را درمورد موهایتان تغییر داده‌اید. برای مثال اگر شما شروع به صاف کردن و یا فر کردن موهایتان کرده باشید و یا مقدار زیادی Mousse (حجم دهنده و براق کننده مو) به موهایتان زده باشید، احتمالا اینها می‌توانند علت‌ها باشند. اگر متوجه شدید که ریزش مو به این دلایل است پس استفاده از آنها را متوقف کنید.

 

به یک نوع شامپو یا ژل عادت کنید
۲- به یک نوع شامپو یا ژل عادت کنید. اگر مدام شامپویتان را عوض کنید، به موهایتان آسیب می‌زند چون شامپوها طبیعی نیستند. شما محصولات شیمیایی زیادی به موهایتان زده‌اید که می‌تواند به آنها آسیب بزند و باعث ریزش آنها شود.

 

 

هفته‌ای 2 بار به موهایتان روغن بزنید
۳- هفته‌ای ۲ بار به موهایتان روغن بزنید. روغن تخم مرغ یا روغن نارگیل مثال‌های خوبی هستند. با انجام این کار وقتی بیرون می روید، آلودگی‌های محیطی به طور مستقیم به موهایتان نمی‌چسبد و به آن آسیب نمی‌زند. به جای آن به روغن می‌چسبد که به محض رسیدن به خانه می‌تواند شسته شود. روغن تخم مرغ دارای چربی‌های اسیدی امگا ۳ و آنتی اکسیدان است که فولیکول‌های مو را تقویت می‌کند و رشد و سلامت را به آنها بر می‌گرداند. به دنبال روغن‌های بدون پارافین باشید.

 

 

شستشوی مرتب موهایتان می‌تواند موجب ریزش موهایتان شود
۴- شستشوی مرتب موهایتان می‌تواند موجب ریزش موهایتان شود. پوست سر، روغن خودش را تولید می‌کند که موهایتان را تقویت می‌کند. پس بهتر است هفته‌ای ۱ یا ۲ بار زمانی که آنها واقعا کثیف هستند با آب گرم و یک دست شامپو موهایتان را بشویید.

 

موهای خود را با آب گرم نرمال بشوید
۵- موهای خود را با آب گرم نرمال بشویید. آب داغ هم می‌تواند به مو آسیب بزند.

 

سعی کنید استرس و عصبی بودنتان را کاهش دهید

۶- سعی کنید استرس و عصبی بودنتان را کاهش دهید. تنش و اضطراب به شما کمک نمی‌کند. مادامی که شما نگران باشید بدنتان از نظر روانی سالم نخواهد بود و این باعث بدتر شدن شرایط جسمانی می‌شود که ریزش مو هم شامل آن است.

 

پوست سر خود را روزانه ماساژ دهید
۷- پوست سر خود را روزانه ماساژ دهید، زیرا باعث جریان گردش خون در کف سر می‌شود و خون را به فولیکول‌های مو می‌فرستد و رشد مو را تحریک می‌کند.

 

سعی کنید از محصولات گیاهی بیشتری استفاده کنید
۸- سعی کنید از محصولات گیاهی بیشتری استفاده کنید و از مصرف محصولات شیمیایی اجتناب کنید. آنها می‌توانند به مو آسیب برسانند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۸ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.