با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

روانشناسی رنگ‌ها

بسیاری از روانشناسان بر این عقیده هستند که رنگی که مورد علاقه شماست، می‌تواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی شما باشد. در مقاله زیر سعی شده است، گوشه‌هایی از این نظریه برسی گردد. بر اساس این نظریه، رنگ می‌تواند بر نوع فکر کردن، احساسات و حتی رفتار تاثیر مستقیم بگذارد. رنگ‌ها باعث می‌شوند هورمون‌های مختلفی درون بدن ما ترشح شود. این هورمون‌ها می‌توانند تغییرات بسیار بزرگی در رفتار ما ایجاد کنند، تا جایی که می‌توان احساسات را از طریق رنگها انتقال داد یا القا کرد.
اما همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است رنگ‌ها برای افراد مختلف، معانی مختلف و در نتیجه اثرات مختلف داسته باشد.

روانشناسی رنگها
در اینجا به روانشناسی رنگ‌ها و معانی بعضی رنگ‌ها اشاره شده است:
آبی
آبی رنگ آرامش بخش و سادگی است. آبی رنگ مورد علاقه افراد آرام، متفکر، متواضع، ساده و شاید کمی تنبل است.

آبی
زرد
زرد رنگ آفتاب و زیبایی و انرژی است. با اینکه مردم فکر می‌کنند این رنگ، رنگی خسته کننده و یکنواختی است، تحقیقات ثابت کرده است که رنگ زرد (کمرنگ) می‌تواند به آرامش روحی کمک شایانی کند.

زرد

قرمز
قرمز رنگ عشق، شور، تحرک و شادی است. این رنگ ضربان قلب را افزایش می‌دهد و باعث جلب توجه می‌شود.

قرمز

سفید
رنگ پاکی و خلوص. می‌توان گفت رنگ سفید اکثر مردم را یاد مادر خود می‌اندازد. شاید دلیل سفید بودن لباس‌های عروسی هم همین باشد.

سفید

مشکی
مشکی رنگ خلوص، تفکر، برتری و قدرت است. برخلاف چیزی که مردم فکر می‌کنند، مشکی می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر ذهن داشته باشد.

مشکی

سبز
سبز را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد، طبیعت. این رنگ آرامش واقعی را به انسان القا می‌کند. عاشقان طبیعت را از روی رنگ مورد علاقه‌شان بشناسید، سبز.

سبز

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.