با پزشکان

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

روزهای آخر خندوانه

خندوانه

کمتر کسی است که خندوانه را نشناسد. خندوانه شادی را به خانه‌های مردم آورد و جایش را روزبه‌روز بیشتر در دل بینندگانش باز کرد. این روزها اما روزهای آخر خندوانه را شاهد هستیم. خندوانه که پرمخاطب‌ترین برنامه حال حاضر تلویزیون است. درست است که در طول برنامه بالا پایین‌های زیادی داشت اما در نهایت پرونده خود را با موفقیت بست. موفقیتی که نتیجه‌اش نشاندن خنده بر لب میلیون‌ها ایرانی بود. سری اول این برنامه جمع و جورتر بود و شاید به اندازه‌ای که امروز طرفدار دارد، طرفدار نداشت. اما باز هم مخاطبان زیادی داشت. با شروع شدن سری دوم خندوانه و عوض شدن ظاهر برنامه و بزرگتر شدن استودیو خندوانه قوی‌تر از سری اول ظاهر شد. این برنامه که از شبکه نسیم پخش می‌شود مانند خیلی از برنامه‌های دیگر تلویزیون بدون منتقد هم نبوده است و افراد زیادی به نقد این برنامه پرداختند. اما خندوانه پشتش به مخاطبان زیادش گرم بود و به طرفداران صد در صدی برنامه‌اش.

در این میان آوازه خندوانه به آنسوی مرزها نیز رفت و گاردین و بی بی سی نیز از خندوانه گفتند. خندوانه علاوه بر جلب توجه رسانه‌های داخلی بازتاب‌هایی نیز در رسانه‌های خارجی داشت.

در فصل دوم برنامه مسابقه‌ای تحت عنوان خنداننده برتر اجرا شد که در آن جمعی از معروف‌ترین کمدین‌های ایران با اجرای استند آپ کمدی با هم به رقابت پرداختند. این مسابقه مورد توجه مخاطبین برنامه قرار گرفت و تعداد زیادی از مردم این مسابقه را دنبال می‌کردند. تعداد مخاطبین این برنامه به حدی بود که رکورد تازه‌ای در تعداد پیام‌های ارسال شده برای شرکت در مسابقه زده شد. شبکه بی بی سی فارسی نیز در خبرهایش به این موضوع پرداخت و در برنامه نوبت شما با دعوت از یک کمدین به نقد این برنامه پرداخت. همچنین گاردین نیز از دلایل و موفقیت خندوانه نوشت.

می‌توان گفت طی سال‌های اخیر کارهای چندان جذاب و مخاطب‌پسندی از تلویزیون پخش نشد که مخاطب را پای تلویزیون بکشاند. بنابراین خیلی از بینندگانی که امروز به واسطه برنامه خندوانه پای تلویزیون‌ می‌نشینند در سال‌های اخیر از رسانه ملی دور شده بودند. حال سؤال اینجاست که آیا مخاطبین با پایان یافتن این برنامه باز هم رسانه ملی را ترک خواهند کرد؟ تلویزیون برای به دست آوردن و حفظ مخاطبان خود چه فکری می‌کند. آیا خندوانه دوباره مهمان خانه‌های مردم خواهد شد.

 

در ادامه بخوانید:

نقد برنامه خندوانه

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
تاریخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۴

دیدگاه‌های شما

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

اطلاع از
avatar

wpDiscuz
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.