با پزشکان

دکتر محمد آذرفر

پزشک تغذیه کلینیکی و متابولیسمی

دکتر امیر حسن محبوبی

فلوشیپ فوق تخصصی اورولوژی اطفال

روش‌هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع

از بین بردن بوی نامطبوع
بوی نا مطبوع ناشی از سوختن غذا و یا ظروف پلاستیکی و یا بوی غذاهای سرخ شده و غیره یکی از آزار دهنده‌ترین مسائلی است که ممکن است اتفاق بیفتد و باعث ناراحتی اعضای خانواده شود. تا به حال به از بین بردن این بوها فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید روش‌هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع در خانه وجود دارد؟ در این مطلب با بعضی از این روش‌ها آشنا خواهید شد:
یکی از روش‌های از بن بردن بوی بد حاصل سوختن غذا، سرخ کردن غذا، سیگار و … این است که شمعی را در آن محیط روشن کنید. البته برای اینکه عمر شمع کوتاه است و اشک می‌کند بهتر است قبل از استفاده آن را در محلول غلیظ آب و نمک برای مدت ۲ ساعت بخوابانید.
راه دیگر این است که اسفند دود کنید تا هم بوی نامطبوع را از بین ببرد و هم محیط را ضد عفونی کند. استفاده از دود خاک شیر و یا دود دارچین هم می‌تواند بسیار موثر باشد.
گاهی ظروف پلاستیکی دربدار بوی نامطبوعی به خود می‌گیرد که آن هم چاره دارد. چاره آن این است که تمام شب کاغذ مچاله شده را در این ظروف قرار دهیم و درب آن را ببندیم.
استفاده از پوست لیمو ترش و یا پوست پرتقال نیز در از بین بردن بوی نامطبوع می‌تواند بسیار موثر باشد.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از خرد کردن گوشت و یا ماهی و یا مرغ بر روی تخته گوشت، تخته گوشت بوی نامطبوعی به خود بگیرد که با شستن آن هم از بین نرود. برای برطرف کردن این بو، یک لیمو ترش را نصف کنید و بر روی تخته گوشت بمالید. راه دیگر این است که مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید و سپس این خمیر را بر روی تخته گوشت بگذارید و پس از چند دقیقه آبکشی کنید.
گاهی فضای داخل خانه بوی نامطبوعی به خود می‌گیرد که می‌توانید با قرار دادن تکه‌های سیب در چند نقطه مختلف از خانه این مشکل را برطرف کنید. این تکه‌های سیب همه بوها رایحه‌ها را به خودشان جذب می‌کنند.
برای از بین بردن بوی غذا در داخل مایکروویو ۳ پیمانه کوچک آب را با یک پیمانه کوچک آبلیمو و یا سرکه مخلوط کرده و مایکروویو را روشن کنید و این مایع را برای ۱۰ دقیقه در داخل آن قرار دهید.
حتما برای شما هم اتفاق افتاده که درب یخچال را باز می‌کنید و ناگهان بوی بدی به مشامتان می‌رسد. برای رفع بوی بد داخل یخچال چند تکه ذغال و یا مقداری جوش شیرین در آن قرار دهید تا بوها را به خود جذب کنند.
ریخته شدن شیر بر روی فرش و یا کف پوش نیز بوی بدی دارد که برای رفع آن مقداری جوش شیرین روی محلی که شیر روی آن ریخته بریزید و سپس کمی آن‌ها را مرطوب کنید و بعد از چند ساعت با جاروبرقی آن نوجی را تمیز کنید.
ریختن مقداری آب اکسیژنه و یا آب ژاول نیز در داخل ظرف‌ها و لیوان‌هایی که بوی ترشیجات و یا تخم مرغ به خود گرفته‌اند می‌تواند در از بین بردن بوی آن‌ها مفید باشد.
تصمیم می‌گیرید که دستی به سرو گوش خانه بکشید و دیوارها را رنگ کنید. بعد از چند روز بوی رنگ از بین نمی‌رود و آزارتان می‌دهد. کافیست برای رفع بوی بد رنگ از داخل خانه مقداری پیاز را خرد کنید و آن را در ظرف آب سرد قرار دهید و ظرف را در وسط اتاق قرار دهید.

[تعداد: 124    میانگین: 2.5/5]
تاریخ: ۱ مهر ۱۳۹۴
داغترین مطالب

جهت عضویت در خبرنامه چیدنی لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.